Draugai

 
 

 
Susitikimas su rašytoja Jurga Tumasonyte Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje
2020-01-23Sausio 16 d. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos mokiniai turėjo unikalią galimybę susitikti su talentinga šių dienų rašytoja Jurga Tumasonyte. Tai jauna ir žavi asmenybė, neseniai išleidusi didelio skaitytojų ir literatūros ekspertų dėmesio sulaukusią antrąją knygą „Undinės“.
 


Šios knygos istorijos, pasižyminčios temų unikalumu, žodžio meistryste, tradicinio lyrinio pasakojimo ir magiškojo realizmo derme, buvo šio susitikimo leitmotyvas.

Mūsų gimnazistai domėjosi, ar apsakymų  personažai ir vaizduojami įvykiai turi sąsajų su realybe, ar tai tik knygos autorės išmonės vaisius. Klausinėjo, kas ją įkvepia kurti, kokie rašytojai  turėjo įtakos jos, kaip rašytojos, formavimuisi, kaip ji vertina jiems įdomių autorių kūrybą.
 


Autorė paskaitė intriguojančių komiškų vaizdelių iš savo knygos „Knygyno istorijos“, papasakojo apie jau sukurtą, bet dar neišleistą romaną, apie jos kūrinių planuojamą ekranizaciją, kurios ėmėsi mūsų kino grandas Algimantas Puipa.

Taip pat kūrėja įtaigiai atskleidė savo patirtis, kai gyveno Kaune, Šilainiuose, ir mokėsi J. Basanavičiaus ir „Aušros“ gimnazijose, pateikė įdomių istorijų apie tai, kas ją paskatino rinktis rašytojos kelią, kokias knygas ji pati skaito, kokius projektus kuria.
 


Ši menininkė sužavėjo šiltu bendravimu nuoširdžiai atsakydama į jai užduodamus klausimus, gebėjo sukurti jaukią susitikimo atmosferą.

Renginį organizavo gimnazijos bibliotekos vedėja Alė Spiridonovienė ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja Vilma Grigienė.
 

 

Mokinių mintys apie susitikimą

Ketvirtadienį mūsų gimnazijoje lankėsi jauna rašytoja Jurga Tumasonytė. Autorė sužavėjo savo paprastumu. Viso pasakojimo metu atsižvelgė į auditoriją, puikiai suprato, kas yra įdomu mūsų amžiaus žmonėms. Daug juokėmės, bet sužinojau ir įdomių faktų apie savo gatvę, kurių dar nežinojau, nors gyvenu jau septyniolika metų. (Čia kalbama apie Rasytės gatvę Šilainiuose. Rasytei tėtis žoliapjove nupjovė kojas, o gydytojai jas prisiuvo). Vakarė, III c klasė

***

Neseniai mokytoja man pasiūlė perskaityti Jurgos Tumasonytės knygą „Undinės“. Namuose perskaičiau trumpą apsakymą ir, tiesą sakant, manęs jis nesujaudino. Kai dalyvavau autorės apsilankyme gimnazijoje, šiek tiek pakeičiau nuomonę. Kai rašytoja pradėjo detaliau kalbėti apie savo apsakymus ir jų istorijas, susigundžiau paskaityti daugiau. Taip pat mane sužavėjo rašytojos entuziazmas, kai ji kalbėjo apie vieną knygos personažą – taksistę. Asmeniškai susipažinimas su autore pakeitė mano nuomonę apie knygą, todėl nekantrauju, kada galėsiu perskaityti daugiau jos kūrinių. Giedrė, II d klasė

***

Mėgstu skaityti knygas, bet į susitikimus su autoriais nevaikštau, nes manau, kad tai vyresnių žmonių užsiėmimas. Kiek prisimenu iš pamokų, visi rašytojai yra vyresnio amžiaus arba jau seniai mirę ir jų kūryba neturi ryšio su jaunimo aktualijomis.

Tačiau susitikimas su rašytoja Jurga Tumasonyte privertė pakeisti nuomonę.

Jauna, nuo mokinių nesiskirianti rašytoja pasakojo ne tik apie knygą, bet ir  apie savo gyvenimą, kuris man pasirodė labai įdomus. Rašytoja mėgsta stebėti aplinką ir tai pavaizduoti savo kūryboje. Ji įdomiai, linksmai papasakojo apie savo knygos atsiradimą. Todėl manau, jog šią knygą reikėtų perskaityti jaunimui, nes pasakojamos istorijos įtraukia, ugdo vaizduotę, skatina fantaziją. Gabija IV klasė

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno
 gimnazijos informacija


Skaitymo skatinimo programos priemonę „Metų knygos rinkimai“ finansuoja Kultūros ministerija.

 

Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.