Draugai

 
 

 
Putinų gimnazijos viešnia – suaugusiųjų kategorijoje dalyvaujančios knygos autorė
2020-01-23Pamokoje-susitikime Alytaus Putinų gimnazijoje dalyvavo literatūrologė, literatūros kritikė ir poetė, humanitarinių mokslų daktarė Virginija Kulvinskaitė-Cibarauskė.


Savo kūrybą ji įvardija kaip fikciją – eilėraščius, prozos fragmentus, apsakymus, pramanytus dienoraščius. Kurti pradėjo ankstyvoje paauglystėje, gal net vaikystėje. Pasak jos, rašymas buvo ir yra labai asmeniška, prasminga, nesuteršta veikla, nes rašanti tik tuomet, kai iš tiesų norinti, ir būtent taip, kaip norinti. Susitikimo metu viešnia mokiniams sakė, kad ji – literatūros kritikė ir rašytoja, atrodo lyg du žmonės gyvena kartu, todėl ir knygos toks pavadinimas.

 

 

Rašytojos pristatytoje knygoje „Kai aš buvau malalietka“ sukurtas toks personažas, kurį galima  sutikti gyvenime (taip sako ir pati autorė). Jos romaną ne vienas skaitytojas į rankas ima tikėdamasis atrasti šiandien nostalgiją keliančių dešimtojo dešimtmečio Vilniaus ženklų, tačiau atranda gerokai daugiau – jos sukurta pasakotoja prabyla apie universalias patirtis: brandą, asmenybę, santykį su aplinka, atmintį.
 


Pamokoje-susitikime mokiniai skaitė romano ištraukas. Autorė sakė, kad klausyti kito skaitomą tekstą yra lyg įgyti naują patirtį: lyg girdi kitą, naują romano pasakotojos balsą.

Geriausias susitikimo įvertinimas – rašytojos nuomonė: „Galėčiau dar daug kalbėti su pamokos dalyviais, jie nėra literatai, jų nuomonė savita, įdomi.“

Irena Sakalauskienė,
 lietuvių kalbos mokytoja

Nuotr. Eglės Juodžiukynienės

 

 
Atgal   Spausdinti  
Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.