Draugai

 
 

 
Palčinskaitė, Violeta „Eilėraščiai iš namų“Eilėraščiai iš namų / Violeta Palčinskaitė; iliustravo Irena Daukšaitė. – Vilnius: Tyto alba, 2017. – 45 p. – ISBN 978-609-466-265-2

Po dešimties metų tylos poetė Violeta Palčinskaitė grįžta su nauja poezijos knyga vaikams „Eilėraščiai iš namų“. Su jos eilėmis užaugo ne viena skaitytojų karta. „Eilėraščiai iš namų“ – naujausių eilėraščių vaikams knyga. Bene žinomiausia vaikų poetė kalba, kaip visada, ne pamokomu, o širdies balsu. 12 naujų kūrinių – „Nesipykim“, „Žaidžiam mamą ir tėtę“, „Kryžiažodis“, „Agava“, „Senas senas albumėlis“, „Išmanusis telefonas“, „Manekenai maištauja“, „Išsiblaškėliai“, „Sudužo puodelis“, „Namai išeina iš namų“, „Vėjas Vilniuje“, „Pelėdos knygynas“ – sužavės ir mažuosius, ir jų tėvelius.

„Eilėraščius iš namų“ iliustravo Irena Daukšaitė-Guobienė – viena žymiausių lietuvių grafikių, aktyviai kuriančių nuo XX a. septintojo dešimtmečio. Vienas svarbiausių jos kūrinių bruožų – užkoduota simbolių ir emocijų raiška, perteikiama abstrahuotomis formomis, improvizacijos laisvė ir gebėjimas džiaugtis atsitiktinumais. Ši improvizacijos laisvė aiškiai regima ir dailininkės kuriamose vaikiškų knygų iliustracijose, už kurias ji yra pelniusi daugybę apdovanojimų Lietuvoje ir tarptautinėse parodose. Jos iliustracijos visuomet kuria papildomas prasmes, jos ne tiesmukai atkartoja tekstą, bet siekia sudominti mažąjį skaitytoją, praplėsdamos teksto suvokimo lauką vaizdais. Šiltos, mielos ir profesionalios iliustracijos V. Palčinskaitės knygai – atradimų skrynelė mažiesiems skaitytojams.

Sekiau tave pro durų plyšį –
Kur išeini, kada sugrįši...

Sekiau kieme ir prie namų,
Kada tau buvo neramu.

Juokeis, žaidei, ėjai gatve... 

Šita knyga

APIE TAVE.          

 

Apie knygą ir autorę:

2018 11 20. Poetei V. Palčinskaitei sukanka 75-eri


2018 09 26. Laimutė Adomavičienė. Namų ir žodžio magija Violetos Palčinskaitės knygoje

  2017 11 20. V. Palčinskaitė pristato naują eilėraščių knygą apie vaikystės namus
2017 11 08. Lolita Černiauskaitė. Violeta Palčinskaitė: „Pajutau: laikas iš namų paleisti eilėraščius į laisvę“

 

 


2017 10 17. Violeta Palčinskaitė „Eilėraščiai iš namų“

 

Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.