Draugai
 
 Lapiškių kelionė po stebuklingą knygų pasaulį

2014-02-10Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Lapių filialas šiemet pirmą kartą prisijungė prie akcijos „Metų knygos rinkimai“ ir dalyvavo vaikų kategorijos knygos rinkimuose. Šios akcijos tikslas – pristatyti vaikams ekspertų komisijos pasiūlytas šiuolaikinių lietuvių autorių knygas, su jomis susipažinti, skaityti, reikšti savo mintis ir išrinkti geriausią metų knygą.

Prieš Naujuosius metus Lapių filialą pasiekė vaikiškų knygų komplektas pagal projektą „Lapiškių kelionė po stebuklingą knygų pasaulį“. Taip pat gavome galimybę surengti susitikimą su vaikų rašytoja Vitalija Lapina, knygos „Ar pažįsti Kiukį“ autore.

Bibliotekoje iškart buvo parengta gautų knygų parodėlė „Skaitykim ir išrinkim“, kuri padėjo vaikams susipažinti su akcijoje dalyvaujančiomis knygomis bei jų autoriais.

Bibliotekininkė O. Žitkienė paruošė knygos skirtukų su rinkimuose dalyvaujančių knygų pavadinimais bei internetiniu adresu, kur galima ne tik balsuoti už patikusią knygą, bet ir daugiau sužinoti apie Metų knygos rinkimus.

Buvo užduoti namų darbai – kiekviena klasė pasirinko knygą, kurią turėjo perskaityti ir pristatyti. Pristatymui reikėjo paruošti trumpą garsinį skaitymą su teatralizuotais elementais, nupiešti knygai iliustracijas.

Ir štai atėjo vasario 6-oji diena, kai įvyko baigiamasis renginys. Gausiai susirinkusius mokyklos pradinukus ir jų mokytojas bei svečius bibliotekininkė O. Žitkienė supažindino su akcija „Metų knygos rinkimai 2013“, jos reikšme. Mokyklos bibliotekininkė D. Ylienė bendravo su vaikais, kai buvo pristatomos knygos. Mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai (mokytoja D. Kundrotienė) paruošė Kęstučio Navako knygos „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ pristatymą. Mažieji nupiešė bendrą iliustraciją knygai ir kartu su mokytoja paskaitė ištrauką.

Pirmos klasės mokinukai (mokytoja L. Lygnugarienė) pristatė Tomo S. Butkaus knygą „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“. Jie savo pasirodymą paįvairino piešiniais ir tekstais iš knygos. Antrokai (mokytoja Z. Gervinienė) pasirinko Ingridos Vizbaraitės knygos „Karžygiuko istorija“ pristatymą. Šios klasės vaikai taip pat suvaidino ištrauką iš knygos. Trečiokai (mokytoja V. Bušmaitė) nuotaikingai su vaidybiniais elementais pristatė Antano Šimkaus knygą „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“. O ketvirtos klasės mokiniams (mokytoja V. Mineikienė) teko garbė pristatyti susitikime dalyvaujančios autorės knygą „Ar pažįsti Kiukį“. Ketvirtokai pasirinko pristatyti ištrauką apie Kiukį ir nepamatytą gimtadienį.

Po nuotaikingų knygų pristatymų, pakalbinome susitikimo viešnią rašytoją V. Lapiną. Vaikai uždavė įdomių klausimų rašytojai. Jiems viskas įdomu: ką mėgsta skaityti, kaip sugalvojo parašyti knygą, kas yra Kiukis, kas yra Luka ir netgi ką mėgsta valgyti, kokia spalva ir gėlė patinka, ar augina namuose kokį nors gyvūną, kokius filmus mėgsta, ar Minijos suvaidintas Kiukis, Anetos – Luka panašūs į tikrovėje esančius ir t.t. Nuoširdus rašytojos bendravimas su vaikais ilgam paliks malonių įspūdžių. Renginio pabaigoje vaikai panoro autografų.

Už išradingai pristatytas knygas klasėms dovanojome saldžių prizų ir skirtukų su informacija apie Metų knygos rinkimus, interneto adresais kur galima balsuoti.

Ši šventė rengta kartu su mokyklos bibliotekininke D. Yliene. Tokie renginiai skatina vaikų norą skaityti knygas, domėtis literatūra, lavina vaizduotę, ugdo kūrybiškumą, susitelkimą bendram darbui.

Bibliotekininkė O. Žitkienė

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.