Draugai
 
 Kupiškyje išrinkta vaikų Metų knyga

2014-01-30

 


Jau aštunti metai iš eilės Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Šią akciją rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

Saulėtą sausio 16 dienos rytą Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos sukvietė vaikų knygų mylėtojus į renginį „Renkame vaikų Metų knygą Kupiškyje“. Didžioji bibliotekos salė prisipildė vaikiško klegesio. Atskubėjo mažieji su auklėtojomis iš vaikų lopšelių-darželių „Saulutė“, „Obelėlė“, iš Kupos pradinės ir „Varpelio“ mokyklų.

Renginio svečiai iš Noriūnų, Subačiaus, Skapiškio, Alizavos ir Rudilių parengė nuotaikingus, įdomius ir intriguojančius vaikų Metų knygų pristatymus bei dalijosi asmenine patirtimi, kuo perskaitytos knygelės labiausiai sužavėjo.

Knygų pasaulyje dažnai įvyksta keisčiausių nuotykių, nenuspėjamų įvykių bei įvairiausių stebuklų, kurie įtraukia mažuosius skaitytojus į skaitomos knygos veiksmo sūkurį. Viena iš tokių – Ingridos Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“. Ją labai spalvingai ir įtaigiai pristatė Rudilių Jono Laužiko ir Alizavos pagrindinių mokyklų mokiniai su bibliotekininkėmis Vanda Ribokaite ir Danute Miknevičiene. Tai dviejų narsuolių – Bagulio ir Ragulio istorija apie nepaprastus žygius, paslaptingas vietas, mielus veikėjus. Ne vienas iš renginio dalyvių norėjo išsiruošti į tokią neįtikėtiną kelionę.

Su linksmais ir juokingais Kęstučio Navako knygos „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ personažais supažindino Noriūnų Jono Černiaus pagrindinės mokyklos mokiniai. Juos mokė bibliotekininkė Irena Gasparonienė, mokytoja Dalia Laurinavičienė, laisvalaikio centro direktorė Violeta Laucienė. Renginio dalyviai pamatė, kaip baigėsi netikėtas uodo vardu Udo ir dramblio Dra susitikimas. Vienas labai mažas, o kitas labai didelis ir kaip sekasi jiems susikalbėti.

Skapiškėnai su bibliotekininke Roma Bugailiškiene ir mokytoja Alma Knabikiene mus pakvietė į ypatingą pasaulį – lyg pažįstamą, lyg iki šiol nepatirtą, pilną keisčiausių įvykių. Toks pasaulis egzistuoja Tomo S. Butkaus knygoje „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“. Pažiūrėjus subtilų ir originalų pristatymą, taip ir norėjosi pasinerti į knygos puslapius ir susipažinti su neįprasta Bumbos Dumbos istorija.

Vitalijos Lapinos knyga „Ar pažįsti Kiukį“ – tai puiki galimybė susipažinti su mažųjų pasauliu, kurių nepastebi suaugusieji. Viešosios bibliotekos darbuotojos – Romualda Vasiliauskienė, Laimutė Kliopkinienė ir Jolita Janušonienė supažindino žiūrovus su keistu, švelniu, mistiniu padarėliu, kurį mergaitė Luka parneša namo iš parko. Juk draugai reikalingi tam, kad padėtų išspręsti visas problemas.

Subačiaus bibliotekos skaitytojos kartu su bibliotekininkėmis – Inga Dovydėniene ir Audrone Bukiene bei Alizavos pagrindinės mokyklos mokinės su bibliotekininke D. Miknevičiene pristatydamos Antano Šimkaus poezijos knygą „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“ įrodė, kad bobulytės Stasės gyvenimas tikrai nenuobodus, nes jai kasdien nutinka daugybė netikėtų dalykų. Bibliotekininkė D. Miknevičienė žavėjosi netradiciniu A. Šimkaus sukurtu bobulytės paveikslu ir džiaugėsi, kad apie senatvę autorius pasakoja kitaip – su humoru.

Kol visi sprendė, už kurią knygą balsuoti, Noriūnų Jono Černiaus pagrindinės mokyklos mokiniai, vadovaujami muzikos mokytojos Onutės Vitkauskienės padainavo dainelę „Abėcėlė“.

Taip jau nutiko, kad daugiausia vaikų balsų surinko šmaikščioji A. Šimkaus knyga „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“. Už ją balsavo 35 vaikai. Antroje vietoje liko I. Vizbaraitės knyga „Karžygiuko istorija“ surinkusi kiek mažiau – 33 balsus. V. Lapinos knyga „Ar pažįsti Kiukį“ sulaukė 13 gerbėjų, K. Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ – 12, o T. S. Butkaus „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“ – 11.

Dėkojame visiems dalyvavusiems renginyje ir linkime, kuo daugiau laiko praleisti su gera knyga.Jolita Janušonienė,
Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Fotografavo bibliotekininkė Nida Galvanauskienė

 

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.