Draugai

 
 

 
Zelčiūtė, Dovilė. „Džuljetos suknelė“

Džuljetos suknelė: eilėraščiai / Dovilė Zelčiūtė. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2013. – 99 p. – ISBN 978-9986-39-754-0

Nuo vaikystės susijusi su teatru, šias patirtis ir išgyvenimus poetė perkėlė į poeziją. Scenos vaizdai ir pjesių personažai susipina su gyvenimo dabartimi, tartum sakant: klasikus veikusios aistros ir mintys tęsiasi, mūsų kasdienybėje yra reikšmingų situacijų, susiliečiančių su didžiaisiais veikalais. Autorės biografija, persmelkta teatro, nulėmė išskirtinį šios vientisos knygos pobūdį.

„Dešimtasis Dovilės Zelčiūtės eilėraščių rinkinys „Džuljetos suknelė“ – gerai dramaturgiškai sustyguota poezijos knyga. Du skyriai, „Vasarinė“ ir „Požemių“, – lyg du už(si)kalbėjimų spektaklio veiksmai. Spektaklio apie teatrą. Sielos teatrą? „Margarita Nikolajevna, / jūsų skaistumo auka beprasmiška // neišgelbėsit meistro / nei meno / juoba literatūros“. Leiskitės, skleiskitės, leipkit saldžiojoj rašymo nuodėmėj: „pragaras ne beprasmis“. Eilėraščiai – vis tiek biografemų šokis. Tai kas, kad karštligiškai mainant vaidmenis ir kaukes.

„Džuljetos suknelėj“ kasdienę tikrenybę lyg nejučia paglemžia „srovė apšvietimas ir veidrodžiai“, visa virsta (ypač antrame skyriuj) sūkuringu poetiniu vyksmu, jame biografiniai bei kitokie autorės ir dramų personažų požymiai, potroškiai, poelgiai tampa nebeatskiriami, nebeatidalomi, nebedalytini. Kaip pačios autorės gyvenime, nuo mažystės persmelktame teatro. Ar šis faktas čia minėtinas? Nebent todėl, kad panašaus – teatrinio – efekto eilėraščių knygos, ko gera, niekas kitas neparašytų“.(Vladas Braziūnas)


Apie knygą ir autorę:

2013 07 20. Poetė D. Zelčiūtė: su „Džuljetos suknele“ jaučiuosi nuoga 
----------------------------------------------------------------------------

2013 07 12. D. Zelčiūtė: „Geriau daug rašančių, negu šaudančių“----------------------------------------------------------------------------

2013 07 05. Vainius Bakas. Naujai sukirpta Džuljetos suknelė


----------------------------------------------------------------------------

2013 06 18. Poezija teatro suknele

 

----------------------------------------------------------------------------

Zelčiūtė Dovilė

 

 

 

 

Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.