Draugai

 
 

 
Vaikų knygų penketuko kelionė Telšių „Ateities“ progimnazijoje
2019-12-02Telšių „Ateities“ progimnazijos trečiokai lapkričio 28 d. ne tik bendravo su savo mokyklos bibliotekininke, bet ir su miesto bibliotekos darbuotojais.


Per popietę–skaitymo pamoką vyko žaismingas pokalbis apie akcijos „Metų knygos rinkimai“ vaikų knygų penketuko knygas. Ne vienas trečiokas jau puikiai suprato, kad tikra, įdomi ir stebuklinga I. Zarambaitės knyga „Stebuklingi senelio batai“, įspūdingi Benas ir jo adata iš T. Dirgėlos knygos „Benas – sapnų siuvėjas“, kodėl P. Norvila knygoje „Strykt pastrykt!“ taip žaismingai pristato kiškutį.

O pats netikėčiausias nuotykis – tai D. Zaveckaitės knyga „Lietus ir skafandras“, nes vaikus sužavėjo lietaus ir mergaitės draugystė! Trečiokai labai pastabūs, skaitantys, juos nudžiugino V. V. Landsbergio „Pūkis karalius“. Šio autoriaus Pūkį jie labai gerai pažįsta  – jau ne viena jo istorija pamėgta. Skaitymas, veikėjai – emocijos ir prisipažinimas, kad knyga – stebuklas!

Mokyklos bibliotekininkė Vanda ir Miesto bibliotekos Nr. 2 bibliotekininkė Ieva Sigita  ne tik pristatė  knygas, bet ir kartu keliavo su trečiokais per vaizdo, spalvų ir išgyvenimų stebuklus. Džiugu, kai knyga suranda skaitytoją.

Įspūdinga ir spalvota žodžio, skaitymo ir interpretacijų šventė

Telšių „Ateities“ progimnazijos renginyje „Atrasti ŠVENTĘ: tikros ir išgalvotos spalvos!“, skirtame Šiaurės šalių literatūros savaitei, buvo skaitomi ir eilėraščiai iš poezijos knygų, išrinktų į Metų knygos rinkimų penketuką.
 


Knygų penketuko poetus pristatė lietuvių kalbos mokytoja S. Naglienė. Ir eilėraščiai, ir spalvos, ir subtilus menas, mamos, sesės, močiutės – gražus gyvenimo paveikslas. Ir gilūs jausmai – tiesiog šventė!

Ieva Sigita Naglienė,
Vanda Kuzienė

 

 
Atgal   Spausdinti  
Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.