Draugai
 
 Vaikų metų knygos rinkimai Nemėžyje

2014-02-12


Vilniaus rajono Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos pradinių klasių (lietuvių dėstomąja kalba) mokytojos su mokiniais, gimnazijos bibliotekos vedėja  ir psichologe gruodžio-vasario mėnesiais vykdė projektą „Vaikų metų knygos rinkimai 2013”. Parengtas projektas pateko į geriausiųjų sąrašą, todėl akcijos organizatoriai mūsų gimnazijos bibliotekai padovanojo komplektą vaikiškų knygų, kurios dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Antrą komplektą  padovanojo pradinių klasių mokinukų tėvai.

Pradinukai draugiškai dalijosi knygomis. Knygos keliavo iš klasės į klasę. Vaikai jas skaitė individualiai, grupėse, pasakojo vieni kitiems, pristatė kitų klasių mokiniams, aptarė su mokytojomis. Visi mokinukai noriai dalyvavo įvairioje projekto veikloje: kūrė knygų plakatus, iliustracijas, surengė šių darbų parodas. Skaitė ir pasakojo apie knygas Nemėžio vaikų darželyje, pašte, prekybos centre „Iki“, kaimo bibliotekoje.

Šaltą žiemos rytą, sausio 20-tą dieną, gimnazijos pradinukai susitiko su poetu Antanu Šimkumi. Renginį pradėjo pirmos klasės mokinukai daina „Nykštukai”. Po to scenoje pasirodė linksmosios bobulytės: antrokės Lauryna, Adriana, Viltė, trečiokė Luka ir ketvirtokės Rugilė su Greta. Mokinės padeklamavo poeto parašytų eilėraščių ir suvaidino jų ištraukų: apie bobulytės ėjimą per gatvę, apie katės gelbėjimą, vėlavimą į autobusą, apie pavasario laukimą ir kaip bobulytė pratina visus dirbti. Kiekviena bobulytė pasirodė vis kitaip. Žiūrovai bobulytėms už pasirodymus dėkojo garsiais plojimais.

Po linksmų bobulyčių pasirodymų renginį pratęsė poetas A. Šimkus. Kaip iš gausybės rago pasipylė mokinių klausimai. Vaikai domėjosi, kodėl rašė apie bobulytę, koks eilėraštis gražiausias, per kiek laiko parašė knygą, kiek poetui metų ir kt.

Susitikimo pabaigoje poetas skaitė parašytas eiles. Baigiantis susitikimui antros klasės mokinė Adriana padėkojo rašytojui už įdomius eilėraščius, kuriuose papasakotos stipriosios bobulytės savybės – darbštumas, atsakingumas, stiprybė, užsispyrimas. Šiltas susitikimas su poetu šaltą žiemos rytą sušildė visų dalyvių širdis.

Vasario mėnesį projektą užbaigėme puikiu mokinukų pasirodymu. Kiekvienos klasės jaunieji artistai vaidino ištraukas iš pasirinktų knygų. Gyvai galėjom pamatyti Ragulį ir Bagulį, Udo ir Dra, bobulytes, Kiukį ir Bumbą Dumbą. Po pasirodymo mokinukai skubėjo balsuoti už labiausiai patikusią knygą. Suskaičiavus mūsų gimnazijos bendruomenės balsus laimėjo Vitalijos Lapinos knyga „Ar pažįsti Kiukį“. Dabar lauksime Vilniaus knygų mugės, kurioje bus paskelbta geriausia vaikų knyga. Gal pavadinimas sutaps su mūsų pasirinktąja knyga.

Vykdydami šį projektą organizavome daug įvairių, įdomių veiklų, kuriomis buvo siekiama domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir skatinti mokinius ir mokyklos bendruomenės narius skaityti, dalyvauti akcijoje „Vaikų metų knygos rinkimai 2013“ bei balsuoti už labiausiai patikusią knygą internetu ir svetainėse. 

Loryta Salnikienė,
Pradinių klasių vyresnioji mokytoja

 

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.