Draugai
 
 Sėkmės sagutė Metų knygai

2014-02-12


Panevėžio „Vyturio“ progimnazijoje lapkričio mėnesį pajudėjo „Metų knygų traukinukas“. Jo tikslas – aplankyti visas 1-5 klases. Traukinuką, kurį sukūrė 6b klasės mokinės Martyna, Reda ir Austėja, „vairavo“ 5b klasės mokiniai. Jie visiems pranešė, kad Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimuose jau prasidėjo Metų knygos rinkimai. Pirmame vagonėlyje esančios suaugusiųjų kategorijos knygos ir antrame vagonėlyje esančias poezijos kategorijos knygos laukė mokytojų ir tėvelių dėmesio. Vaikams svarbiausias buvo trečio vagonėlio krovinys – Vaikų kategorijos knygos. 5b klasės mokiniai kiekvienoje traukinuko stotelėje, kiekvienoje 1-5 klasėje, supažindino mokinius su vaikų kategorijos knygomis ir pranešė: šios knygos jau yra mokykloje, jos pasiruošę keliauti į klases ir mokinių namus. Aplankęs visas 1-5 klases, traukinukas sustojo pagrindinėje mokyklos laiptinėje. Nuo lapkričio iki vasario mėnesio jis turėjo dar vieną tikslą – praeinančių mokinių, tėvelių, mokytojų nuolat klausti: ar jau perskaitei?

Pirmadieniais po pamokų skaitykloje pradinukų laukė Metų knygų skaitymai. Pirmadienio skaitymų metu turėjome galimybę prisiliesti prie kiekvienos knygos: skaitėme, interpretavome, galvojome vieni kitiems klausimų, stengėmės apibūdinti pagrindinius veikėjus, svarstėme, kokią žinią šia knygele mums siunčia autorius?

3-4 klasių mokiniams buvo paskelbti du konkursai: „Mažosios recenzijos“ ir „Paslapčių dėžučių“. Rašydami mažąsias recenzijas mokiniai išsakė savo nuomonę: kas labiausiai patiko ir kodėl, ką jie suprato, o kas liko neaišku, ko norėtų paklausti autoriaus ir ką norėtų palinkėti skaitytojams. Skaitykloje parengta parodėlė, kurioje eksponuojamos mažosios recenzijos. Pirmąsias savo recenzijas parodai atnešė 3a klasės mokinės Mūza, Agota ir Urtė, 4a klasės mokiniai: Modesta, Nojus S.,  Gytis, Kasparas, Viltė, Rimantė, Pijus, Mykolas, Vakarė, Nojus E., Gerda, Jokūbas, Nedas, Miglena, Inesa, Ainetė, Matas, Luka ir Deimantė, Kamilė iš 4c klasės.

Tačiau įdomiausia buvo kurti paslapčių dėžutes. Pravėrus dėžutę galima išsiaiškinti, kokie pagrindiniai knygos veikėjai, kur vyksta veiksmas, kiekvienas dėžutėje esantis daiktelis yra susijęs su knygos įvykiais. Urtės (3a kl.) sukurtoje dėžutėje paslėpta bobulytė Stasė ir jos anūkas,  šuniukas, katytė ir varna. Dėžutę Urtė papuošė ypač spalvingai, kad visiems būtų linksma, kaip ir skaitant A. Šimkaus knygą „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“. Atvėrus Akvilės, Gertrūdos, Ugnės (4c kl.) paslapčių dėžutę, sukurtą I. Vizbaraitės knygai „Karžygiuko istorija“,  net pakvimpa medumi. Ir ne tik todėl, kad dėžutės vidus papuoštas geltonai. Dėžutei mergaitės parinko labiausiai knygą atspindinčius daiktelius: medaus indelį, purų baltą debesėlį, gėlelę, bitutę, kuriai karžygiukas šukuodavo kailiuką, drugelį, kuriam karžygiukas pudruodavo sparnelius, grybą iš Grybų giraitės, Skarabėjaus kortas. Atidarę Domanto (3a kl.) dėžutę patenkame į pievą, kurioje gyvena karžygiukas Bagulis ir visi knygoje paminėti pievos vabalėliai. Deivido (3a kl.) dėžutė įkaitusio smėlio spalvos.  Ten rasime ne tik dramblį Dra ir uodą Udo, bet ir Afrikos žemėlapį. Kiek daug įdomybių yra Mūzos (3a kl.), Tomo (3b kl.), Karinos, Erikos ir Ievos (4c kl.), Mykolo (4a kl.) paslapčių dėžutėse! Prie parodoje esančių paslapčių dėžučių nuolat būriuojasi ne tik pradinukai, bet ir vyresni mokiniai.

Vasario 10 dieną progimnazijoje vyko Metų knygos šventė „Sėkmės sagutė Metų knygai“. Renginio vedantieji ketvirtokai Modesta ir Nojus kvietė vaikus skaityti savo recenzijas ir pristatyti paslapčių dėžutes. Drąsūs ir atsakingi vedantieji auditorijos nuolat klausė: ar jau žinote, kuriai knygai norite atiduoti savo balsą? Vaikai delniukuose spaudė po sagutę – jomis balsavome už mokyklos Metų knygą. Sagutes buvo atsinešę ir renginyje dalyvaujantys mokytojai bei tėveliai. Balsavimą organizavusi ketvirtokė Ainetė netruko pranešti rezultatus: daugiausiai sagučių įdėta į V. Lapinos knygos „Ar pažįsti Kiukį“ indelį. Už šią knygą balsavo net 43 šventės dalyviai! V. Lapinos knygą „Ar pažįsti Kiukį“  pavadinome mūsų mokyklos Metų knyga. Sutarėme, kad visi šią savaitę už Metų knygą balsuosime / ir lauksime šalies rezultatų.

Atsisveikindami šventės vedantieji Modesta ir Nojus visiems linkėjo, kad knygos būtų vartai į paslaptis, žinias, įdomybių pasaulį.Raimonda Budnikienė
,
Panevėžio „Vyturio” progimnazijos bibliotekininkė

 

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.