Draugai
 
 Akcija „Metų knygos rinkimai 2013“ Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos bendruomenėje

2014-02-13

Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos bendruomenė jau ketvirti metai dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Svarbiausias tikslas – skatinti gimnazijos bendruomenę skaityti šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinius. Šiemet rinkome Metų knygą suaugusiųjų knygų kategorijoje.

Gimnazijos biblioteka įsigijo tris komplektus suaugusiųjų knygų, taip pat vieną komplektą gavo dovanų iš akcijos organizatorių.

Kad kuo daugiau moksleivių ir mokytojų perskaitytų, buvo iš anksto sudarytas grafikas. Knygos buvo pristatomos moksleiviams ir mokytojams į klases.

Šiemet Metų knygos rinkimuose labai aktyviai dalyvavo mokytojai. Dauguma jų perskaitė po 2-3 knygas, o kai kurie net visas 5 knygas. Mokytojai ne tik skaitė, bet aktyviai aptarinėjo knygas su kolegomis bei moksleiviais, vieni kitus ragino skaityti.

Gimnazistai, skaitydami Metų knygas, atliko kūrybines užduotis.

I-II klasių gimnazistams reikėjo perskaityti bent po vieną knygą ir ją pristatyti per literatūros pamokas. Jie kūrybiškai interpretavo perskaitytas knygas: rengė reklamas, vaidinimus, ruošė lankstinukus, laikraščius, plakatus. Diskutavo, kodėl verta skaityti knygas.

III-IV klasių gimnazistai turėjo perskaityti po tris knygas bei parašyti 10 teiginių tema „Ko būčiau nesužinojęs, jei būčiau neperskaitęs šios knygos?“.

Sausio 30 d. mūsų gimnazijoje įvyko susitikimas su rašytoju Sigitu Parulskiu – romano „Tamsa ir partneriai“ autoriumi. Susitikimą organizavo etikos mokytojas Vytautas Toleikis kartu su neformaliojo ugdymo būrelio „Daugiakultūris Vilnius ir jo asmenybės“ nariais. Susitikimas buvo šiltas ir įdomus. Rašytojas diskutavo su gimnazistais apie rašymą, knygas, mokyklą, mokytojus, studijų metus, atsakė į moksleivių klausimus. Po susitikimo gimnazistai rašė impresijas (perteikė savo asmeninį įspūdį, nuotaiką raštu). Rašto darbai buvo nusiųsti rašytojui.

2013-ųjų suaugusiųjų Metų knyga gimnazijoje išrinkta Sigito Parulskio „Tamsa ir partneriai“. Už ją balsavo daugiau nei pusė visų balsavusių gimnazijos bendruomenės narių. Antroje vietoje liko Andriaus Tapino knyga „Vilko valanda“.

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2013“ metu buvo išrinkta ir labiausiai skaitanti klasė bei daugiausiai perskaitę Metų knygų bendruomenės nariai. Jie bus pasveikinti artimiausiu metu.

Tikimės, kad knygų skaitymas tęsis ir po akcijos, o skaitytojų ratas vis didės.

Margarita Laurutienė,
skaityklos vedėja

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.