Draugai

 
 

 
Akcija „Metų knygos rinkimai 2012“ Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos bendruomenėje

Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos bendruomenė jau trečius metus dalyvavo akcijoje Metų knygos rinkimai: rinkome Metų knygas paauglių, suaugusiųjų ir poezijos knygų kategorijose.

Gimnazijos biblioteka įsigijo po du komplektus paauglių, suaugusiųjų ir poezijos knygų, taip pat vieną komplektą poezijos knygų gavo dovanų iš akcijos organizatorių. Mūsų tikslas – kad kuo daugiau moksleivių ir mokytojų perskaitytų knygų, todėl jos buvo skaitomos pagal iš anksto sudarytą grafiką.

I-III klasių gimnazistai per literatūros pamokas atliko kūrybines užduotis: rengė savo skaitytų knygų pristatymus, kūrybiškai interpretavo perskaitytas paauglių ir suaugusiųjų knygas, rengdami jų reklamas, rašė labiausiai patikusios knygos recenzijas, rengė skaidres knygų pristatymui, diskutavo, kodėl verta skaityti paaugliams rašomas knygas.

Sausio 17 d. mūsų gimnazijoje įvyko susitikimas su rašytoja Une Kaunaite – romano „Sudie, rytojau“ autore. Rašytoja mūsų mokykloje praleido net 3 pamokas, kurių metų susitiko su skirtingų koncentrų moksleiviais. Pirmokai, dalyvaujant autorei, interpretavo mokytojos parinktą tekstą, antrokai aptarė pagrindinių veikėjų paveikslus, trečiokai dalijosi knygos įspūdžiais ir nuotaikomis, kalbėjosi apie jauno žmogaus pasirinkimo galimybes, baimes dėl ateities ir kaip jas įveikti. Susitikimas buvo šiltas ir įdomus. Prisiminimui jaunajai rašytojai buvo įteikta III kl. gimnazistės Nirmedos Danieliūtės parašyta knygos „Sudie, rytojau“ recenzija.

Vasario 4 d. įvyko pamoka – diskusija „Visa iš praeities...“, kurios metu ketvirtokai gimnazijos bendruomenei pristatė knygą, sukėlusią daugiausiai diskusijų – Alvydo Šlepiko romaną „Mano vardas – Marytė“.

Renginyje „Pokalbiai apie Metų poezijos knygas: poezija – pajautų erdvė“ buvo diskutuojama apie pirmą kartą rinkimams pateiktas poezijos knygas. Jas pristatė ketvirtų klasių moksleiviai. Moksleiviai skaitė, analizavo ir aptarė rinkinius bei pasirinktus eilėraščius, pateikė autorių poetinius portretus. Gimnazistai labai atsakingai ir profesionaliai atliko šią užduotį.

Balsavime dalyvavo 265 gimnazijos bendruomenės nariai.

2012-ųjų Paauglių metų knyga išrinkta Unės Kaunaitės „Sudie, rytojau“.

2012-ųjų Suaugusiųjų metų knyga  išrinkta Alvydo Šlepiko „Mano vardas – Marytė“.

2012-ųjų Poezijos knyga išrinkta Aido Marčėno „Ištrupėjusios erdvės“.

Margarita Laurutienė,
skaityklos vedėja

 

Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.