Draugai
 
 Geriausios metų knygos rinkimai Mažeikių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje

2014-01-29

 


Jau kelinti metai Mažeikių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Bibliotekos lankytojams ir šiemet  buvo parengtas specialus akcijai „Metų knygos rinkimai 2013“ skirtas stendas, kuriame buvo patalpinta informacija apie knygų vaikams penketuką. Stende galima pamatyti kiekvienos knygos, dalyvaujančios akcijoje viršelį, paskaityti trumpų ištraukų iš knygų, sužinoti apie šių knygų autorius.

Jau perskaitę akcijos knygas ir norintys balsuoti už patikusią, gali tai padaryti internetu pasinaudodami čia pat esančiais kompiuteriais arba savo atsiliepimus mesdami į šalia stendų esančią dėžutę.

Gruodžio mėnesį akcijos „Metų knygos rinkimai 2013“ knygų vaikams penketukas pristatytas lopšelio-darželio „Saulutė“ priešmokyklinės grupės auklėtiniams. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Sigita Repšytė būsimuosius skaitytojus supažindino su rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis vaikams, pasidžiaugė, kad rinkimuose dalyvauja ir mažeikiškės Vitalijos Lapinos knyga „Ar pažįsti Kiukį“, paskaitė vaikams ištraukų iš knygų. Pabaigoje paaiškino, kaip galima balsuoti ir išrinkti labiausiai patikusią  knygą. Išeidami vaikai išsinešė ne tik naujų įspūdžių, bet ir rinkimuose dalyvaujančias knygas, kurias kartu skaito darželyje.

Gruodžio 3 dieną į Mažeikių viešąją biblioteką rinkosi gausus būrys moksleivių iš Žiburėlio pradinės ir Senamiesčio pagrindinės mokyklų. Visi jie atėjo į susitikimą su šiemet Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos vaikams „Ar pažįsti Kiukį“ autore V. Lapina, kuri į susitikimą atėjo kartu su savo dukra Luka.

Susitikime dalyvavo  rašytoja, žurnalistė ir fotografė Sara Poisson, kurios knyga „Šmogus“ buvo išrinkta į 2006 metų geriausių prozos knygų penketuką ir nominuota geriausios metų prozos knygos rinkimuose. Kadangi abi autorės gyvena ir dirba Mažeikiuose, jos geranoriškai priėmė Mažeikių viešosios bibliotekos darbuotojų kvietimą susitikti su bibliotekos skaitytojais vaikais.

Renginio pradžioje vaikų literatūros skyriaus vedėja S. Repšytė susitikimo dalyviams papasakojo apie akciją, pristatė vaikų kategorijoje dalyvaujančias knygas ir jų autorius. Pakvietė skaityti šias knygas ir aktyviai balsuoti už labiausiai patikusią. Ypatingas dėmesys buvo skirtas mažeikietės V. Lapinos knygai „Ar pažįsti Kiukį“. Žiburėlio pradinės mokyklos moksleivės Emilija Bubliauskaitė, Agnė Petreikytė, Ugnė Jonikaitė, jau perskaičiusios šią knygą, maloniai sutiko pasidalyti savo nuomone su kitais renginio dalyviais. Paskaitė joms labiausiai patikusias knygos ištraukas, uždavė autorei klausimų, į kuriuos ji šmaikščiai atsakė.

Klausimų autorei turėjo ir kiti renginio dalyviai. Vaikai klausė: iš kur ji sėmėsi idėjų knygai, kiek laiko knygą rašė, ar patiko rašyti, kodėl knygą parašė vaikams, o ne suaugusiems, ar greitai sulauksime naujos knygos ir apie ką ji bus. Į paskutinį klausimą Vitalija atsakė teigiamai ir išdavė apie ką ši knyga bus. Rašytoja Sara Poisson taip pat pagyrė knygą „Ar pažįsti Kiukį“ ir patarė vaikams, o taip pat ir mokytojams ją perskaityti. Renginio pabaigoje autorė dalijo autografus, fotografavosi su vaikais.

Sigita Repšytė,
Mažeikių VB Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos: D. Undžienės, D. Atienės

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.