Draugai
 
 Metų knyga Kupiškyje

2014-02-05Tris mėnesius skaitėme ir raginom skaityti, vertinom, dalijomės įspūdžiais ir sekėm reklamą per radiją, televiziją apie renkamas įvairių kategorijų knygas. Gruodžio mėnesį su nominuotomis knygomis susipažino Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai, švietimo ir kultūros darbuotojai, o sausio 10-ąją pilnutėlėje bibliotekos salėje susitikome su „Vilko valandos“ autoriumi Andriumi Tapinu.

Metų knygos akcijai artėjant į pabaigą, žvarbią sausio 30-osios popietę viešosios bibliotekos salėje aktyvesnieji skaitytojai susirinko į viešą balsavimą už knygų suaugusiems  penketuką. Renginio vedėja Janina Širvinskienė dalyviams priminė, kad jau devintąjį kartą vyksta tokie rinkimai, o juos rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija ir netrukus, per vasario mėnesį vyksiančią knygų mugę, jau žinosime knygą – laureatę.

Prezentacijos būdu pristatytos  ir įvardintos į Metų knygos titulą pretenduojančios įvairios stilistikos ir tematikos knygos: Grigorijaus Kanovičiaus autentiškų prisiminimų romanas „Miestelio romansas“, Aistės Kisarauskaitės novelečių knyga „39 salto mortale“, Sigito Parulskio romanas „Tamsa ir partneriai“, Undinės Radzevičiūtės romanas „Žuvys ir drakonai“ bei Andriaus Tapino pirmasis lietuviškas stimpanko romanas „Vilko valanda“.

Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos moksleiviai kartu su teatro mokytoja Vilija Morkūnaite parengė ir renginio metu pateikė etiudus pagal tris iš penkių kūrinių : „Žuvys ir drakonai“, „Vilko valanda“ bei „Tamsa ir partneriai“. Judesio bei raiškaus žodžio jėga gimnazistai sustiprino skaitytų knygų įspūdį, gyvai perteikė kūrinių idėjas bei nuotaikas.

Mintimis apie neseniai perskaitytą ir šviesų įspūdį palikusį „Miestelio romansą“ pasidalijo Danutė Baronienė. Ji įvardijo knygos tematiką (tėvynės meilė, santykiai šeimoje,  emigracija, tradicijos ir kt.), citavo įdomesnes knygos vietas. Labiausiai knygoje Danutę sudomino žydų tradicijos, papročiai, švenčiamos religinės ir pasaulietiškos šventės, įvairios apeigos, buities rakandai – materialus ir dvasinis žydų tautos paveldas. O juk žydai gyveno ne vien Jonavoj, bet ir Kupišky, ir kitur, vadinasi, tai visų mūsų savastis.

Už Metų knygą balsavome, lapelyje pažymėdami vieną iš patikusių knygų. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad viešo balsavimo metu Metų knyga išrinkome Sigito Parulskio romaną „Tamsa ir partneriai“. Pridėjus balsus, paimtus iš balsadėžės abonemente, paaiškėjo, kad po lygiai balsų surinko S. Parulskio „Tamsa ir partneriai” bei A. Tapino „Vilko valanda”. Visiems palinkėta malonaus skaitymo, ir ne tik per akcijas, kiekvienam atrasti savo knygą.

Janina Širvinskienė,
Kupiškio viešosios bibliotekos
skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.