Draugai
 
 Susitikimas su Andriumi Tapinu Ignalinos bibliotekoje

2014-01-19

 


Skaitantiems knygas dažniausiai nereikia papildomos motyvacijos tai daryti. Mokslininkai įrodo, kad tokį laisvalaikio leidimo būdą besirenkantieji yra visiškai teisūs – skaitymas daro didelę teigiamą įtaką žmonių fiziniam ir emociniam gyvenimui. Tuo galėjome įsitikinti bendraudami su Andriumi Tapinu. Jo romanas „Vilko valanda“ – tikras emocijų, proto, įsitikinimų šturmas.

Sausio 10 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje su gausiai susirinkusiais ignaliniečiais susitiko gerai žinomas žurnalistas, ketvirtos kartos literatas A. Tapinas. Jis pristatė savo pirmąjį romaną „Vilko valanda“. Tai fantastinis stimpanko žanro (Lietuvoje dar labai mažai žinomo) literatūros kūrinys. Daugelis susirinkusiųjų šio žanro pavadinimą išgirdo pirmą kartą.

Tokiuose kūriniuose veiksmas perkeliamas į pasaulį, kurį valdo garo varikliai, nuotykių troškimas ir mistiškos jėgos.... Supažindindamas su žanru, A. Tapinas pristatė žymiausius stimpanko rašytojus ir jų kūrinius (Žiulis Vernas „20 000 mylių po vandeniu”, Herbertas Velsas „Nematomas žmogus”, Artūras Konan Doilis „Baskervilių šuo”, Bramas Stoukeris „Drakula” ir kiti).

Romano „Vilko valanda“ veiksmas vyksta XX a. pradžios Vilniuje, kuris ištrūko iš Rusijos imperijos gniaužtų ir tapo laisvuoju Aljanso miestu – progreso, mokslo ir mistikos centru. Romane veikia Vilniaus legatas Antanas Sidabras, universiteto alchemikas Jonas Basanavičius ir atsiskyrėlis mokslininkas Nikodemas Tvardauskis, daugelis kitų spalvingų veikėjų. Visus nustebino, kad realios asmenybės, miestas, pastatai knygoje atskleidžiami visiškai kitaip, negu mes žinome iš istorijos. Tai skatina iš naujo pasidomėti Vilniaus, Lietuvos praeitimi, naujai pažvelgti į praeities įvykius, daugiau sužinoti apie savo tautos istoriją ir didžiavyrių sprendimus, veiksmus, jų pasekmes nūdienos gyvenimui.


Autorius pasakojo, kad buvo daug stabdžių pradėti rašyti knygą. Vienas pagrindinių – Lietuvoje knygas rašo kas tik užsigeidžia, tačiau apsisprendus norėta, kad knyga būtų nepanaši į kitas, kažkuo išsiskirtų. „Stengiausi išlaikyti didžiulį tempą. Jei herojai kalbasi, tai greitai, o tada puola skraidyti ar šaudytis, jei myli, tai greitai. Ši knyga be didelių filosofijų, greičiau skirta pailsinti smegenis...“, – humoro nestokojo A. Tapinas. Pirmiausia ją pasiūlytų perskaityti paaugliui ar šiaip žmogui, per daug nesidominčiam literatūra, labai užimtam, aktyviam.

 

Kalbėta apie knygos reklamos kampaniją, o ji išties atitinka šiuolaikiško išsilavinusio ir naujausias technologijas ir galimybes išmanančio žmogaus suvokimą. Pristatymai buvo išplatinti įvairiuose interneto socialiniuose tinkluose, reklamos pasirodė žiniasklaidoje, viešose vietose, netgi ant troleibusų. Romanas išverstas į anglų kalbą, organizuota jo prekyba internetu, parengta audio versija, kompiuterinis žaidimas, veikia interneto puslapis ir t.t. „Autorius neturi laukti, kol jo knygą kažkas pastebės ir nupirks, jis turi daug ką nuveikti, kad taip įvyktų“, – sako A. Tapinas.

Ignalinos viešojoje bibliotekoje vyko jau 50-asis romano „Vilko valanda“ autoriaus susitikimas su skaitytojais, palikęs neišdildomą įspūdį ne tik apie romaną, bet ir apie patį autorių: intelektualų, charizmatišką, šmaikštų, įdomų, betarpiškai bendraujantį, skatinantį ieškoti, mylintį šeimos žmogų.

Renginys, vykęs pietų pertraukos metu, pasiteisino, nes jame galėjo dalyvauti daugelis dirbančiųjų. Auditorija susirinko labai įvairi: gimnazistai, mokytojai, tarnautojai, vyresnio amžiaus žmonės. Tad beliko tik skaityti Metų knygos rinkimuose dalyvaujančias knygas ir balsuojant išreikšti savo nuomonę.

  

 

                                   

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.