Draugai

 
 

 
Skaitantys žino daugiau
2020-02-06


Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijoje vasario 3 dienos rytas buvo ypatingas – laukėme atvykstant rašytojos, paauglių knygos „Skiriama Rivai“ autorės, kūrybinio rašymo mokytojos Ilonos Ežerinytės.


Gimnazijos bibliotekoje rašytoja vedė kūrybinio rašymo pamoką. Mokė, kaip kurti įvairias istorijas, o tam reikia daug skaityti, stebėti aplinką, turėti lakią vaizduotę. Atlikome įvairias kūrybines užduotis, kurių metu paaiškėjo, kas turi lakią fantaziją, o kam sunkiau sekasi. Rašytojos žodžiais tariant, „kiekvieno žmogaus gyvenimo siekiamybė yra laimė“, o kad ją mes pasiektume, turime labai stengtis gerai mokytis, stropiai atlikti visus savo darbus.

I g klasės mokinė Deimantė Barzinskaitė autorei įteikė knygos „Skiriama Rivai“ savo parašytą recenziją.
 


Po kūrybinio rašymo pamokos persikėlėme į aktų salę, kur rašytoja susitiko su gimnazijos bendruomene. Papasakojo apie akcijoje „Metų knygos rinkimai 2019“ dalyvaujančias paaugliams skirtas keturias knygas: Vytauto V. Landsbergio „Žalčių karalienė“, Kotrynos Zylės „Sukeistas“, Audronės Meškauskaitės, Aurinos Venislovaitės „Istorijos skanėstai“ ir apie savo sukurtą knygą „Skiriama Rivai“.

Mums labai patiko I. Ežerinytės knyga. Sužinojome žydaitės Rivos istoriją. Dovas juk mūsų bendraamžis, jį kaip ir mus dažnai kamuoja nuobodulys, o graži istorija, kur Dovas su tėčiu nusikelia į praeitį, bando įminti natų paslaptį. Ta graži kompozitoriaus Gedimino Kalino muzika, kurios gali klausytis, skaitydamas knygą, labai maloniai nuteikia. Tiems, kas skaitė knygą arba pažadėjo perskaityti, rašytoja užrišo ant kairės rankos po raudoną laimės siūlą. Susitikimas nepastebimai greitai prabėgo, dar ir dar norėjosi pabūti, pabendrauti. Mes tikime, kad su miela rašytoja dar susitiksime.
 


Visa salė įdėmiai klausė autorės pasakojimo. Pasibaigus susitikimui dar kalbėjomės tarpusavyje ir pasidalinome įspūdžiais. Mokiniai kalbėjo: „Pirmą kartą gyvai mačiau rašytoją, ji buvo labai maloni, šiuolaikiška, bendraujanti, įdomus žmogus, nes daug metų dirbo mokytoja, gerai žino jauno žmogaus, paauglio problemas.“

Dėkojame renginio organizatoriams, akcijos „Metų knygos rinkimai“ sumanytojams. Tai puiki galimybė susipažinti su lietuvių rašytojais, jų išleistomis naujomis knygomis.

Rineta Petrylaitė, I g kl. gimnazistė,
Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos
 bendruomenės vardu

 

Skaitymo skatinimo programos priemonę „Metų knygos rinkimai“ finansuoja Kultūros ministerija.

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.