Draugai
 
 Šukytė, Virgina. „Laimės formulė“


 
 
Laimės formulė: šiurpės ir kitos istorijos / Virgina Šukytė; dailininkė Aušra Čapskytė. – Vilnius: Gimtasis žodis, 2013. – 131 p. – ISBN 978-9955-16-481-4

Knygoje pateikiamos dvidešimt aštuonios istorijos, kuriose autorė bando atskleisti neregimojo pasaulio ir pomirtinio gyvenimo paslaptis… Išmoningai perkurtos, suaktualintos mitologinės sakmės ir originalūs siužetai teigia amžinąsias vertybes. Išskirtinis rašytojos stilius – netikėti veiksmo posūkiai, vaizdinga, gyva kalba ir subtilus humoras – visa, ko reikia, kad patirtume skaitymo malonumą.

„Virginos Šukytės pasakos, tęsiančios klasikinės lietuvių vaikų literatūros tradicijas, išsaugo šiai vaikų literatūros rūšiai būdingą aiškią fabulą, ramų ir nepretenzingą pasakojimą, sukuria motyvuotą atomazgą, kuri be įkyrios didaktikos ir moralizavimo moko vaikus būti geresnius, jautresnius, išradingesnius, dvasingesnius šiame materialinių vertybių užgožtame pasaulyje“.

Rašytoja ir kritikė Renata Šerelytė

 

„Būtent išmintis ir humoro jausmas būdingi Virginos Šukytės kūrybai – visoms jos pasakų knygoms“.

Rašytoja ir kritikė Gintarė Adomaitytė

 

Rašytoja Virgina Šukytė gyvena Vilniuje, dirba žurnaliste ir kuria vaikams. Pasakas rašyti daug įdomiau nei rimtus straipsnius. Juk pasakos padeda vaikams užaugti dorais ir drąsiais žmonėmis, teigia autorė. Ji dažnai vyksta į susitikimus su jaunaisiais skaitytojais bibliotekose ir mokyklose. V. Šukytės kūryba teigiamai vertinama kritikų. Už mitologinę temą knygoje „Karalaitis ir šunys“ rašytojai skirta Martyno Vainilaičio literatūrinė premija.

 

Apie knygą ir autorę:

 

2013 10 19. Kvaištelėjęs spalis: naujos knygos vaikams
 
 
 
 


2012 05 14. Martyno Vainilaičio premija įteikta Virginai Šukytei
 
 
 
 
 

Laimės formulė (iliustracijos)
 

 

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.