Draugai

 
 

 
Oginskaitė, Rūta „Gib a kuk = Žvilgtelėk“


Gib a kuk = Žvilgtelėk: pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose / Rūta Oginskaitė. – Vilnius: Tyto alba, 2017. – 309 p. – ISBN 978-609-466-271-3

Gib a kuk – žydiškas posakis, reiškiantis „Žvilgtelėk“. Jauki ir asmeniška teatro ir kino kritikės Rūtos Oginskaitės šeštoji knyga – tai dvylika žvilgsnių į Grigorijaus Kanovičiaus gyvenimo tarpsnius, amatą ir kūrybą, tautos ir šeimos likimus.

 
Grigorijus Kanovičius (g. 1929) – vienas žymiausių šalies rašytojų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, savo romanuose, apysakose ir apsakymuose įamžinęs Lietuvos žydų gyvenimą iki II pasaulinio karo, sukūręs savo tautos epą. Bet ar kas žino, koks žmogus yra tas darbštus, tarptautiniu mastu žinomas rašytojas, kurio knygos ir jų vertimai užima visą keliaaukštę knygų spintą? Gib a kuk!

...mes kalbėsimės trise. Lietuviškai, su įsprūstančiais žydiškais, rusiškais posakiais ir kartais ne visai lietuviška tvarka dėliodami žodžius. 87 metų Grigorijus Kanovičius pasakos „šitą knygą apie mano kūrybą“, jo bendraamžė Olga Kanovič jį papildys jautriausiomis detalėmis, cituos ir deklamuos, kartais kažkodėl atsiprašydama, kad nutraukė pokalbį. „Ačiū tau, Olia“, – per tas pasakojimų dienas dažniausiai skambėjusi Kanovičiaus frazė. Šio rašytojo žmona – ne jo šešėlis, o bendradarbė, bendraautorė, redaktorė, archyvarė, mylimoji. Jis – jos rūpestis ir jos kūrinys. Jie nedalomi.
Rūta Oginskaitė
 

Apie knygą ir autorę:

2018 12 14. Virginija Cibarauskė. Žvilgsniai į gyvenimą


2018 11 07. Ramūnas Čičelis. Sąžiningo gyvenimo viltis
2018 06 22. LRT studija Vilniaus knygų mugėje 2018. Rūtos Oginskaitės knygos „Gib a kuk. Žvilgtelėk. Pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“ pristatymas (vaizdo įrašas)

 


2017 12 18. Monika Gimbutaitė. Rūta Oginskaitė apie knygą „Gib a Kuk. Žvilgtelėk“: „Ši knyga yra kaip Trojos arklys“


2017 11 07. Pokalbis Kanovičių namuose: Šeima prospekte (I)


2017 10 17. Rūta Oginskaitė – „Gib a kuk. Žvilgtelėk“

 

Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.