Draugai
 
 Kuršėnuose išrinktos gražiausios 2013 m. vaikų knygos

2014-02-21


Kuršėnų V. Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje baigėsi renginiai, skirti Metų knygos rinkimams. Paskutinis renginys – balsavimas vyko Vaikų globos namų salėje. Susirinkę bibliotekos skaitytojai iš trijų kolektyvų turėjo gražią misiją – išrinkti geriausią  2013 m. lietuvių autoriaus knygą.

Visi kolektyvai jau buvo susipažinę su Metų knygos rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis ir jas perskaitę. O labiausiai  patikusią  pristatė susirinkusiems. 

Šių namų šeimininkams – vaikų globos namų auklėtiniams labiausiai patiko A. Šimkaus nuotaikingų eilėraščių knyga „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“. Penkios mergaitės  apsirengusios pagrindinės veikėjos bobulytės rūbais suvaidino kelis vaizdelius iš šios knygos ir akompanuojant muzikos mokytojai Rasmai Veličkienei sudainavo „Bobulišką“ dainelę. Visiems nepaprastai patiko. Tačiau balsuoti už šią knygą, pasitarę su bibliotekininke Danute Dauniene, nutarė tik 9 šio kolektyvo vaikai.

Didelio susidomėjimo susilaukė I. Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“. St. Anglickio mokyklos 1b klasės moksleiviams (mokytoja Danguolė Petrulienė) ši knyga taip patiko, kad savo piešiniuose jie pavaizdavo pagrindinius veikėjus ir juos pristatė. Apie knygos veikėją kamanę atliko dainelę „Bitė ritė“. 17 šios klasės moksleivių balsavo už „Karžygiuko istoriją“.

Pavenčių mokyklos bendrabučio moksleiviai (mokytoja Rasa Poškienė) taip pat susižavėję šia knyga pagamino gražių personažų ir vaizdžiai papasakojo jų nuotykius. 10 šio kolektyvo narių taip pat balsavo už I. Vizbaraitės sukurtą „Karžygiuko istoriją“.

Renginys vyko labai  gražioje aplinkoje – renovuotoje salėje. O kad balsavimas vyktų teisingai, renginį stebėjo rimta komisija. Tai šių namų šeimininkai: direktorius Feliksas Rudzinskas ir jo pavaduotoja Nijolė Bilevičienė.

Po balsavimo vyko viktorina „Karžygiuko“ prizui laimėti. Vaikų literatūros skyriaus vedėjai J. Spulginienei perskaičius ištrauką, dalyviams reikėjo pasakyti iš kurios penketuko knygos citata. Pasibaigus renginiui visi vaišinosi „bobulytės“ pyragu, saldumynais, vaisiais.

J. Spulginienė,
Vaikų literatūros skyriaus vedėja

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.