Draugai
 
 Poezijos knygos rinkimai Zūbiškėse

2014-02-07

 Metų knygos rinkimų akcijoje jau septinti metai dalyvauja Zūbiškių biblioteka. Gražią, bet šaltoką sausio 22-os dienos popietę, į biblioteką rinkosi poezijos gerbėjai susipažinti su poezijos knygomis, kurios dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai 2013“. Bibliotekininkė Onutė Raudeliūnienė pristatė šias knygas: Valdo Gedgaudo „Stiprėjanti juoda“, Jono Kalinausko „Mano sodo vagis“, Artūro Valionio „Apytiksliai trys“, Dovilės Zelčiūtės „Džuljetos suknelė“ ir Dainiaus Dirgėlos „Stebėtojo užrašai“.

Šiemet skaitytojams buvo naujiena, kad viena knyga išleista tik elektroniniu formatu. Bibliotekininkė trumpai papasakojo apie visų poezijos knygų autorius ir pridūrė, kad poezijoje atsiskleidžia minčių žavumas. Paminėti ir šios puikios akcijos rengėjai – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Renginio dalyviai buvo perskaitę visas akcijos knygas. Skaitytoja Vidmantė, pristatydama V. Gedgaudo knygą „Stiprėjanti juoda“ sakė, kad poeto vaizduojamas pasaulis pilnas žeidžiančių prieštaravimų, jo lyrinis herojus pasmerktas pralaimėti. Nijolė pristatė D. Zelčiūtės knygą „Džuljetos suknelė“. Skaitytoja suprato, kad poetė savo išgyvenimus ir patirtis, susijusias su teatru, perkėlė į poeziją. A. Valionio knygos „Apytiksliai trys“ ištraukų  paskaitė Onutė ir pabrėžė, kad jo poezija įdomi, ironiškai romantiška. Karolina apie J. Kalinausko poezijos knygą „Mano sodo vagis“ pasakė, kad jo eilėraščiai įvairiapusiški, o su D. Dirgėlos knyga „Stebėtojo užrašai“, kuri išleista elektroniniu formatu, skaitytojai susipažino internete.

Poezijos valandėlė pavyko, tai buvo mielas, šiltas pasibendravimas prie arbatos puodelio. Išklausę visų nuomonių, daugiausiai balsų skyrėme D. Zelčiūtės knygai „Džuljetos suknelė“. Nuo akcijos pradžios skaitytojai pavieniui balsavo ir internetu.

Onutė Raudeliūnienė,
Kaišiadorių raj. sav. viešosios bibliotekos
Zūbiškių filialo bibliotekininkė

Nuotraukų autorė O. Raudeliūnienė

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.