Draugai
 
 Susitikimas su rašytoju Tomu S. Butkumi

2014-02-05

 Mūsų, Šilutės r. Usėnų pagrindinė mokykla jau ketvirtus metus dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Džiugu, kad mokiniai skaito, kad kiekvienais metais išradingai pristato rinkimuose dalyvaujančias knygas, kad aktyviai balsuoja už labiausiai patikusią knygelę. Šiais metais planuojame vykti į Knygų mugę. Tai būtų didžiulė dovana aktyviausiems skaitytojams.

Dar vienas didelis džiaugsmas mažiesiems skaitytojams buvo susitikimas su tikru rašytoju, architektu, knygų dailininku Tomu S. Butkumi. Jo knygelė „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“ yra viena iš penkių vaikų knygų, dalyvaujančių 2013 Metų knygos rinkimuose. Susitikime – edukacinėje pamokėlėje dalyvavo 2-4 klasių mokiniai. Vaikai dalijosi įspūdžiais apie perskaitytą knygą, o autorius papasakojo mokiniams kaip gimė jo knyga „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“, kodėl pavadino tokiu pavadinimu. Mažieji buvo nustebinti, kad knygelę parašyti paskatino jo dukra. Rašytojas pasakojo, kad knygą mintyse „nešiojosi“ metus, mokėsi Islandijoje, ten bendravo su islandų rašytoju. Turėjo sumanymą knygelę parašyti kartu, dviem kalbomis, tačiau idėja liko neįgyvendinta. Ilgai mintyse nešiotą knygelę rašytojas parašė per tris mėnesius. Po to piešė iliustracijas, rūpinosi knygos leidyba.

Rašytojas parodė, kaip piešiamos iliustracijos – nupiešė pagrindinius knygos personažus lentoje, mokė pasidaryti knygelę iš spalvoto popieriaus. Mažieji knygų kūrėjai su didžiuliu susidomėjimu ir noru kūrė savo knygelę: galvojo knygos pavadinimą, kūrė istorijas bei personažus, piešė iliustracijas.

Esame nuoširdžiai dėkingi Metų knygos rinkimų organizatoriams už galimybę papildyti savo mokyklos biblioteką naujomis knygelėmis, susipažinti su knygų autoriais.

 

Aldona Rauktienė,
bibliotekininkė

 

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.