Draugai

 
 

 
Vaitkutė, Neringa „Klampynių kronikos“


Klampynių kronikos: apsakymai / Neringa Vaitkutė; iliustravo Monika Mitkutė. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 230 p. – ISBN 978-609-441-515-9

Fantastikos mėgėjams puikiai pažįstamos autorės Neringos Vaitkutės knyga „Klampynių kronikos“ – meistriškai šiuolaikinį ir mitinį pasaulį supinantis kūrinys. Mažųjų Klampynių miestelio žemėlapyje nerasite, bet jame verda paslaptingų įvykių kupinas gyvenimas. Virš stogų skraido ugninį drakoną primenantis aitvaras, o miškuose pasirodo laumės. Čia niekada nebūna nuobodu: tą žino šaunieji dvyniai Agata ir Aringas, pasiryžę įminti visas Mažųjų Klampynių mįsles.

Knygą meniškai iliustravo dailininkė Monika Mitkutė.

Senelė sako, kad padorus miestelis turi turėti tris dalykus – turgaus aikštę, paminklą ir kraupią legendą. Jau galima šokinėti iš džiaugsmo. Mažosiose Klampynėse yra visi trys.

Ar esate girdėję apie Mažąsias Klampynes? Miestelį supa miškai ir pelkės, aikštėje stovi Nežinia Kieno dešinės kojos paminklas, o gyventojų namuose jaukiai įsitaisę baubai. Be to, čia nuolat nutinka keisčiausių dalykų. Miestelėnai žino: jei miestelį užplūdo žalčiai, aplink namus naktimis slankioja vilkai ar skraido švytinčios žaltvykslės, nagus bus prikišę nenustygstantys Mažųjų Klampynių dvyniai Agata ir Aringas. Tačiau gyvenimas dėl to tik įdomesnis: kiekvienas norėtų įsikurti magiškų nuotykių kupinose Mažosiose Klampynėse!


Apie knygą ir autorę:

 

2018 10 29.E. Baliutavičiūtė: malonumas skaityti (knygų apžvalga)


2018 10 29. Ką jie skaito? Neringa Vaitkutė
2018 10 26. Rašytoja N.Vaitkutė: visada norėjau, kad pasaulyje būtų daugiau paslapčių ir nuotykių


Kur baigiasi realybė? 

 

 

 

 

 

Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.