Draugai

 
 

 
Šileika, Antanas „Basakojis bingo pranešėjas“Basakojis bingo pranešėjas: atsiminimai / Antanas Šileika; iš anglų kalbos vertė Vitalijus Šarkovas. – Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, 2018. – 231 p. – ISBN 978-609-479-048-5

„Basakojis bingo pranešėjas“ – tai žaismingi ir atviri, ironiški ir jaudinantys lietuvių emigrantų sūnaus atsiminimai apie dvi jo tėvynes: gyvenimą Kanadoje ir nuolatinį grįžimą – mintimis ar fiziškai – į Lietuvą nuo XX a. septintojo dešimtmečio iki šių dienų.
 
Savęs ieškantis paauglys Toronto priemiestyje, literatūrinį kelią pradedantis jaunuolis bohemiškame Paryžiuje, jau susiformavęs rašytojas, dėstytojas, už Lietuvos nepriklausomybę kovojantis žurnalistas – visi šie skirtingi autoriaus veidai atsiminimuose susilieja į vieną darnų paveikslą. Bingo salės ir griūvanti Sovietų Sąjunga, ministro pirmininko kabinetas ir Toronto bažnyčios rūsys – netikėčiausiose vietose ir situacijose autorius atranda ir talentingai užfiksuoja subtiliausius gyvenimo atspalvius, juokingas, liūdnas ar net tragiškas akimirkas. Tai nutrūktgalviški ir kartu išminties nestokojantys pasakojimai apie tapatybę, emigraciją, nuolatines namų paieškas, pašaukimą, darbą, šeimą ir meną.

„Atsiminimuose preciziškai, užtikrintai ir su humoru atskleidžiamas naujoje žemėje besiformuojantis imigranto identitetas.
Catherine Gildiner

„Juokingas ir ilgesingas, visiškai įtraukiantis ir neabejotinai originalus „Basakojis bingo pranešėjas" braižo gyvenimo geografiją: nuo Vestono priemiesčių iki Vilniaus gatvių, nuo ikoniškų Paryžiaus knygynų iki paslaptingų Ontarijo ežerų, knibždėte knibždančių ešerių.
Will Ferguson

„Atsiminimai, kuriuose nėra pilkų epizodų, o svarbiausios vietos nublizgintos iki švytėjimo.
Quill & Quire

Antanas Šileika (g. 1953) – angliškai kuriantis lietuvių kilmės Kanados rašytojas ir literatūros kritikas. Jo romanas „Pogrindis įtrauktas į „Globe and Mail 2011 m. geriausių knygų šimtuką, o apsakymų knyga „Pirkiniai išsimokėtinai pateko į 2015 m. Lietuvos Metų knygos rinkimų penketuką. Atsiminimų knyga „Basakojis bingo pranešėjas“ penktasis autoriaus kūrinys.

Apie knygą ir autorių:

 

2018 07 27. Virginija Cibarauskė. Kaip grūdinasi menininkai II


2018 07 26. Nerijus Brazauskas. Tapatybės verpetai ir užutėkiai
 


2018 06 25. E. Banytės knygų apžvalga: kaip rašyti apie rašymą


2018 05 24. Antanas Šileika apie knygą „Basakojis bingo pranešėjas“


2018 04 28. Antanas Šileika pristato „Basakojį bingo pranešėją“2018 03 08. Juta Liutkevičiūtė. Antanas Šileika: jaunystėje lietuvybė man buvo kančia


2018 02 12. Pasirodė Antano Šileikos atsiminimų knyga „Basakojis bingo pranešėjas“


Rašytojo tinklalapis

 

 


Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.