Draugai
 
 Ukrinų bibliotekoje – geriausios, gražiausios knygos rinkimai

2014-02-10


Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filiale yra tradicija pristatyti Metų knygos rinkimuose dalyvaujančias knygas, jas aptarti ir balsuoti už labiausiai patikusias.

2013 m. lapkričio mėnesį Ukrinų pagrindinės mokyklos pradinukai su mokytojomis Geleta Karčekoviene ir Jūrate Šiauliene atėjo į renginėlį „Geriausios, gražiausios knygos rinkimai“. Bibliotekininkė pristatė Metų knygos rinkimuose nominuotas knygas vaikams, trumpai supažindino su knygų autoriais ir jų kūryba. Žiūrėdami knygų iliustracijas vaikai spėliojo, kas rašoma dar neskaitytoje knygoje. Renginio pabaigoje vaikai pasirinko po knygutę, kurią perskaitę stengsis kuo išradingiau, kūrybiškiau pristatyti.

Metų knygos akcijai artėjant į pabaigą, saulėtą 2014 m. vasario 6 d. popietę į biblioteką vėl sugužėjo vaikai. Baigiamojo renginio „Perskaitėme. Ji geriausia. Rekomenduojame!“ metu vaikai parodė įdomius, linksmus, teatralizuotus knygų pristatymus. 4 klasės mokinė Simona Pocevičiūtė su baltą debesėlį primenančia gėlyte pristatė Ingridos Vizbaraitės „Karžygiuko istorijos“ nuotykius. Bumbos Dumbos istoriją pasakojo 3 klasės mokinė Gabija Stirbavičiūtė. 2 klasės mokinė Odeta Pocevičiūtė su mokytoja J. Šiauliene supažindino su mielu, tik vaikams matomu personažu Kiukiu. Pirmokė Ema Čiutytė – Bobulytė Stasė – labai norėjo turėti tokį šuniuką, kaip komisaras Reksas ir su bibliotekininke Valda papasakojo linksmą istoriją „Bobulytė svajoja apie šunį“ iš Antano Šimkaus knygelės. Kęstučio Navako knygą „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ pristatė pirmokė Kornelija Murinaitė su mielu pliušiniu drambliuku Dra, o Udo niekas negalėjo pamatyti, nes jis labai mažas.

Kornelijos pristatymas buvo išrinktas geriausiu ir visus įtikino, kad geriausia knyga vaikams Ukrinų bibliotekoje išrenkama K. Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“, už ją balsuota ir internetu. Renginio pabaigoje buvo užduoti klausimai, į kuriuos atsakę vaikai gavo po saldainį. Išdalijus korteles, vaikai, įrašę savo vardą, individualiai balsavo ir dėjo savo korteles į balsadėžę, o kai jau bus žinoma knyga – laureatė, atspėjusiųjų lauks dovanėlės.

Valda Muravjovienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Ukrinų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotr. bibliotekos savanorės Kristinos Čiutienės

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.