Draugai
 
 Čepauskaitė, Daiva „Aš tave užmiršau“

 


 
 
Aš tave užmiršau: pjesės / Daiva Čepauskaitė. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016. – 186 p. – ISBN 978-9986-39-895-0

Daiva Čepauskaitė – poetė, dramaturgė, aktorė. Šiame rinkinyje skelbiamos trys autorės pjesės: „Pupos“, „Musė“ ir „Aš tave užmiršau“. 2007 m. už pjesę „Pupos“ D. Čepauskaitė apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausia nacionalinės dramaturgijos autorė. 2011 m. už pjesę „Aš tave užmiršau“ Sugiharos fondo paskelbta Tolerancijos žmogumi.

„Užtenka perskaityti nors vieną Daivos Čepauskaitės eilėraštį, kad suprastum: ji puiki dramaturgė. Ir perskaityti nors vieną jos pjesę, kad suprastum: ji puiki poetė. Turinti išskirtinį kalbos jausmą ir formos pojūtį. 
Bet man net ne tai visų gražiausia. Man gražiausia, kaip Daiva stebi ir mato žmones – ir žmonės jai tebėra įdomūs. Patys įdomiausi. 
Dauguma rašytojų mato tik save – pagrindinį herojų – ir iš tiesų nuoširdžiai domisi savimi. 
Kiti žmonės rūpi tik iš tiesų geriems rašytojams. 
Primygtinai rekomenduoju.“ Gintaras Grajauskas, poetas, dramaturgas

„Šias pjeses sukūrė talentinga aktorė, suprantanti, kas yra personažas ir ką jis veikia scenoje. Būtent iš aktorinės patirties – ta siužetų dinamika, natūralūs dialogai. O iš čia – teatras, kuriame atpažįstame ir save, ir kitą. 
Šias pjeses parašė talentinga poetė, vis dar mėginanti suprasti, kas yra laikas ir ką jis veikia žmoguje – tragikomiškiausioje visatos scenoje. 
Ši knyga – itin retas, todėl dar reikšmingesnis įrodymas, kas ir lietuviška dramaturgija gali būti stipri, daugiaprasmė, apie mus.“ Mindaugas Nastaravičius, poetas, dramaturgas
 
 

Apie knygą ir autorę:

2016 12 15. Daiva Čepauskaitė. Ištrauka iš pjesės „Aš tave užmiršau“2016 12 02. Eglė Mikulskaitė. Laikas ir jo teisės2016 11 08. Daivos Čepauskaitės pjesių knygos „Aš tave užmiršau“ pristatymas


2016 09 12. Enrika Striogaitė. Trys pjesės apie žmogų
2016 09 11. Literatūros akiračiai


Daiva Čepauskaitė


Čepauskaitė Daiva
 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.