Draugai

 
 

 
Ar norėtumėte susiūti sapnus?
2019-10-31


Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos penktokai susitiko su vienu populiariausių lietuvių vaikų rašytojų ir LRT radijo laidos vaikams „Domas ir Tomas“ kūrėju bei vedėju Tomu Dirgėla.


Mokytojas Romas Zibalas pristatė jau 14-os knygų autorių, minėjo, kad vaikai yra perskaitę daug svečio knygų ir paruošę daugybę klausimų. Vaikai turėjo unikalią galimybę papasakoti savo sapną ir išsiaiškinti, ką jis reiškia. „Jeigu sapnuojate, kad dega mokykla, tai reiškia, kad užaugę būsite mokytojais“, – porino T. Dirgėla. Rašytojas pasakojo apie Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos „Benas – sapnų siuvėjas“ personažus, skaitė kūrinio ištrauką ir patarė visiems nusipirkti tokią stebuklingąją adatą.

 


Kadangi knyga susijusi su sapnais, buvo surengtos miegalių varžybos. Jose dalyvavo Marija, Titas, Laimė, Viktorija, Joris ir Dominykas. Vaikai turėjo suvaidinti miegančius ir jokiu būdu nesijuokti. Dviems iškritus labai greitai, keturi likusieji laikėsi užtikrintai. Jų neprajuokino net bendraklasių pasakojami anekdotai. Prireikė salės balsavimo. Laimėjęs 5 b klasės mokinys Dominykas Jermak buvo apdovanotas stebuklinga pagalvėle, o visi dalyvavusieji – šokoladukais. Dominykas pasakojo rašantis gražius rašinėlius, bet ar rašys knygas, dar galvojantis.
 


Atėjus klausimų metui, vaikai domėjosi, kodėl Lukas Šiaudelis deda iš viršaus, klausė apie knygų įkvėpimo šaltinius, kaip galima rašyti žodį šiokiatokia be tarpų, ar veikėjas Benas turi prototipą. Į provokuojantį klausimą, ar sutiktų dirbti mokykloje, rašytojas atsakė, kad jam labai patinka rašyti knygas ir todėl pasiliks prie šio užsiėmimo.

Tomas Dirgėla yra sakęs, kad pasaulį nuo liūdesio gali išgelbėti tik vaikai ir juokas, todėl ir jo knygose netrūksta humoro. Kaip ir šiame renginyje buvo daug juoko, žaismingų atsakymų į klausimus ir geros nuotaikos. Renginio pabaigoje – autografai  ir autoriaus asmenukė atminčiai su šauniaisiais skaitytojais. Rašytojas neragino būtinai balsuoti už jo knygą, sakė, kad vaikai pasirinktų labiausiai patikusią.

Susitikimas organizuotas įgyvendinant Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos projektą  „Ieškoti, pažinti, pamėgti“, kurį  finansuoja Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija ir Širvintų r. savivaldybė.

Lolita Pliukštienė
 
Atgal   Spausdinti  
Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.