Draugai
 
 Susitikimas su knygos „Ar pažįsti Kiukį“ autore Vitalija Lapina

2014-02-12Sausio 31 dieną Dusetų kultūros centre vyko pradinių klasių mokinių, penktokų ir rašytojos Vitalijos Lapinos susitikimas. Ji – knygos vaikams „Ar pažįsti Kiukį“ autorė. Susitikimą pradėjo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vanda Normantienė šiais žodžiais: „Knyga – pasakiškas švyturys, dovanojantis žmogui šviesą tolimiausiuose gyvenimo keliuose. Nerasim nė vieno, kuris bent pirštu nebūtų prisilietęs prie knygos. Nėra ir tokio, kuris bent akies krašteliu nebūtų sekęs juodų avelių, klusniai sutūpusių eilutėn. Skaitydami, visų pirma, mes gauname nuostabią dovaną – tai kitų žmonių išmintį, kuria galime vadovautis įvairiausiose gyvenimo srityse. Anglų politikas, filosofas F. Bekonas yra pasakęs: „Knygos – minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą“. Labai panašiai apie knygą rašė ir Justinas Marcinkevičius: „Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui – nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais“. Pakalbinusi mokinius, paraginusi skaityti, ji trumpai pristatė knygų penketuką bei  pakvietė vaikus aktyviai balsuoti ir išrinkti labiausiai patikusią knygutę.

Netrukus į sceną žengė penktokės Karolina Mačiulskaitė ir Akvilė Semionovaitė. Jos paskaitė ištraukų iš knygos „Ar pažįsti Kiukį“. Mergaitės visus sužavėjo puikia atmintimi, tai pastebėjo ir pati rašytoja. Juk ne kiekvienas gali išmokti atmintinai tiek daug teksto. Po šių mergaičių pasirodymų atėjo metas pasikalbėti ir su pačia rašytoja V. Lapina. Vaikai buvo smalsūs ir klausinėjo rašytojos. Iš autorės atsakymų sužinojome, kad ši knygelė gimė iš ketverių metukų dukters Lukos „zbitkų“. Ji pasakojo, kad tai knygutė apie plaukuotą herojų Kiukį ir apie Luką, apie jų draugystę ir įvairius nuotykius. Knygos veikėjai nėra išgalvoti, jie yra realūs, iš gyvenimo. Pavyzdžiui, dukra Luka, šuo Leksė, katinas Garfildas, pažįstamas draugas, pravarde Kiukis, yra knygos veikėjai, kurie iš tikrųjų egzistuoja. Mokiniai sužinojo, kad rašytoja kilusi iš Naujosios Akmenės, kad šį miestą labai myli. Naujoji Akmenė, jos manymu, yra tikrai gražesnis miestas už Mažeikius, kuriuose ji dabar gyvena. Buvo įdomu išgirsti, kad rašymas – „tai yra tik pomėgis po darbo, kad galva pailsėtų“, kad mėgstamiausios vaikystės knygos – Vytauto Petkevičiaus „Kodėlčius“ bei Petro Cvirkos „Cukriniai avinėliai“.

Po įdomaus pokalbio su rašytoja scenoje pasirodė penktokai Augustas Kuzma, Agnė Andriuškevičiūtė ir Goda Urbonavičiūtė, kurie surengė vaidinimą apie tai, kaip Kiukis mokėsi dainuoti. Neatsiliko nuo  jų ir Akvilė Urbanaitė, Dominykas Lingė ir Etilė Novotorovaitė. Jie inscenizavo ištrauką „Kiukis ir jūra“. Šie vaidinimai labai sužavėjo mūsų viešnią. Ji sakė: „Jus supa ne tik pati gražiausia Lietuvoje gamta, džiaugiatės ežerais, bet jūsų gimnazijoje mokosi ir gabūs, kūrybingi vaikai“.

Atėjus susitikimo pabaigai, mokiniai Vitalijai Laipinai įteikė dovanų: knygos žymeklių, išmargintų pačių piešinėliais. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Normantienė rašytojai įteikė gėlių bei pakvietė visus pasigrožėti spalvingų vaikų piešinių parodėle, kurią suorganizavo bibliotekininkė Rima Survilaitė bei skaityklos vedėja Birutė Laurinavičienė. Vaikų piešiniuose – knygos herojus Kiukis.

Knygos nuskaidrina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina tauriausiems siekiams, aštrina protą ir švelnina širdį. Skaitykime ir džiaukimės jų duodamomis žiniomis! Malonaus skaitymo!

Gaudvilė Juodkaitė,
Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos
4ga klasė

Nuotr. Ilonos Pužienės

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.