Draugai
 
 Metų knygos rinkimai Ežerėlyje

2014-02-27
Kauno rajono Ežerėlio vidurinės mokyklos mokiniai jau ketvirtą kartą dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Už parengtą projektą „Metų knygos rinkimai 2013“ mokyklos bibliotekai buvo paskirtas ir atsiųstas vaikų knygų komplektas bei suteikta galimybė surengti susitikimą su rašytoju Kęstučiu Navaku, knygos „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ autoriumi.

Jau gruodžio mėnesį bibliotekoje ir pradinukų klasėse buvo paruošti informaciniai stendai, kuriuose paskelbtos į Metų knygos titulą pretenduojančios knygos. Bibliotekoje vyko garsiniai knygų skaitymai ir aptarimai, pokalbiai apie Metų knygos rinkimuose dalyvaujančias vaikų knygas buvo integruojami į lietuvių kalbos ir dailės pamokas. Savo nuomonę apie perskaitytas knygas mažieji skaitytojai išreiškė piešiniais, kūrė reklaminius plakatus, taip pat dalyvavo akcijoje „Skaityk ir komentuok!“ – rašydami ir netgi piešdami komentarus ant žalių „Komentarų medžio“ lapų.

Mokiniai ypač kruopščiai ruošėsi baigiamajam Metų knygos rinkimų renginiui, kuris įvyko vasario 12 dieną ir tapo tikrų tikriausia Knygos švente. Vaikų nuostabai į šią šventę, stebėti kaip vyksta Metų knygos rinkimai, atvyko ir pats Jo didenybė Knygų šalies Karalius su knygų Fėjomis.

Kad geriau sektųsi pristatyti knygas, mažieji skaitytojai pasikvietė į pagalbą savo tėvelius ar senelius. Juk taip daug drąsiau! Pirmokė Paulina Ingridos Vizbaraitės „Karžygiuko istoriją“, apie karžygiuko Bagulio ir jo arkliuko Ragulio žygius, papasakojo kartu su savo mama. Trečiokas Petras kvietė visus pamąstyti: „Kodėl yra taip, kaip yra? Kodėl aš esu?“ ir būtinai perskaityti Tomo S. Butkaus knygą „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“. „Kiek daug kyla klausimų ir ne taip lengva surasti atsakymus!“ – stebėjosi trečiokė Iveta, perskaičiusi ir papasakojusi apie tą pačią knygą kartu su savo močiute. Ketvirtokams labai patiko keistas, švelnus, mistinis padarėlis Kiukis iš Vitalijos Lapinos knygelės „Ar pažįsti Kiukį“. Daug istorijų, kurios nutiko šioje knygelėje, vaikai nupiešė, papasakojo ar net suvaidino. O rašytojo Antano Šimkaus knygą „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“ pristatė linksmas būrelis bobulyčių – išradingosios penktokės su mokytoja Skaidra Ulmiene. Ypač visus pralinksmino istorija kaip šmaikštuolė bobulytė Stasė keliavo mokesčių mokėti.

Labai džiugu, kad į šią šventę atvyko ir  knygos „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ autorius, Lietuvoje gerai žinomas poetas, eseistas, Nacionalinės premijos laureatas Kęstutis Navakas. Rašytojas buvo maloniai nustebintas antrokų išradingumo pristatant jo sukurtą istoriją apie uodą Udo ir dramblį Dra. Apie didelį ir mažą, apie tai, kaip išgirsti, suprasti kitą, apie gebėjimą būti kartu. „Nuostabu... Gal jums, vaikai, reikėtų pradėti ir knygas rašyti?“ – pagyrė antrokus knygos autorius.

Vaikai uždavė rašytojui daug klausimų. Domėjosi kada pradėjo rašyti, kiek iš viso sukūrė knygų, per kiek laiko parašė „Udo ir Dra“, ar lengviau kurti vaikams, ar suaugusiems? O kai išsiaiškino, kad šią knygelę rašytojas paskyrė savo sūnui, pasiteiravo, ar Gabrieliui istorija apie uodą ir dramblį patiko. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kad pirmąsias savo eiles K. Navakas parašė dar mokykloje ir ne bet kaip, o hegzametru – kaip Donelaitis!

Buvo linksma, bet visi geri dalykai kada nors baigiasi. Renginio pabaigoje Knygų šalies Karalius ir Fėjos priminė vaikams neužmiršti ir atbėgti balsuoti už labiausiai patikusią knygą į biblioteką. Mokiniai galėjo balsuoti įmesdami savo „balsus“ į specialią balsadėžę, arba naudodamiesi internetu. O kokie balsavimo rezultatai Ežerėlio mokykloje? Paaiškėjo, kad daugiausia balsų teko K. Navako knygai „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ ir A. Šimkaus „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“, I. Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“ liko trečia.

Laimutė Kurantavičienė,
Kauno r. Ežerėlio vidurinės mokyklos
bibliotekininkė, mokytoja

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.