Draugai
 
 Romualdas Granauskas. „Trys vienatvės“

  
Trys vienatvės: novelių romanas / Romualdas Granauskas. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2011. - 191 p. – ISBN 978-9986-39-676-5

Nauja Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato knyga. Dešimt jos skyrių – dešimt pasakotojo gyvenimo tarpsnių. Mokymasis ir mokytojavimas, gyvenimo universitetai, rajoninio laikraščio redakcija, kelias į literatūrą ir pripažinimą, – visa tai vyko Šaukliuose, Mosėdyje, Sedoje, Skuode, Vilniuje. Atsiskleidžia žmonės ir laikas bei savitas R. Granausko humoras, įprasminantis komiškas ar absurdiškas situacijas, kurių sovietinėje tikrovėje buvo apstu. Knygos pradžia ir pabaiga autobiografiškai istorijai suteikia klasikinio daugiareikšmio skambėjimo.

„Tai va. Baigėsi ilgas mano gyvenimo etapas, kuris vadinosi jaunyste, dabar prasidės kitas, jau subrendusio vyro. Koks jis bus? Kokie darbai, kokie vargai, kokie nutikimai dabar laukia manęs tame Vilniuje, iš kurio – tą gerai žinojau – ligi pačios senatvės jau niekur nebepabėgsiu. Kaip nors gyvensiu, juk visi čia kaip nors gyvena. Tik labai nenorėčiau tarp tų mūrų, ant tų asfaltų sulaukti gilios senatvės, kai jau visai nedaug man bebus likę. Nors pačioj atokiausioj, pačioj atkampiausioj vietoj, bet kad būtų virš galvos tikras dangus, už kreivo lango – tikras medis, medyje – tikras paukštis ir kad tikrai žinočiau, jog per gyvenimą ką nors tikro esu nuveikęs...“ (Romualdas Granauskas)


Apie knygą ir autorių:


2011 11 04. Aušra Kazlauskaitė. R. Granausko „Trys vienatvės“: novelių romanas ar prisiminimai?
2011 09 20. Vaizdo įrašai iš R. Granausko kūrybos vakaro: R. Šavelis apie R. Granauską


 Romualdo Granausko kūrybos vakaras su knyga „Trys vienatvės“

 Romualdas Granauskas atsako į Valentino Sventicko klausimus

 


2011 08 12. Tomas Marcinkevičius. Granausko neišvengiamumas
2011 07 27.  Audrius Musteikis. Žiogas ant R.Granausko rankraščių

 


2011 06 10. Rimvydas Stankevičius. Šveikas Biliūno rėmuose


 

 
Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.