Draugai

 
 

 
Balakauskas, Mantas „Roma“


Roma: eilėraščiai / Mantas Balakauskas. – Vilnius: Versus aureus, 2016. – 64 p. – ISBN 978-9955-34-621-0

Knyga – kaip įrodymas, kad Roma yra ne tik Nerono, Felinio ir didžiųjų prekybos centrų amžinasis miestas. Roma yra ir amžinoji būsena, kurią išgyvena žmogus, žmonių pora, žmonių bendruomenė. Būsena, kupina keisčiausių paradoksų ir atviro žiaurumo, akivaizdaus absurdo ir kankinančių neurozių. Bet kartu – nepakartojamo grožio, t. y. poezijos, sklindančios vaizdais, žodžiais ir nuojautomis, besislepiančios pasaulio kultūros grynuoliuose ir (tyčia ar netyčia) vulgarizuotoje kalboje. Viskas yra Roma. Viskas yra poezija.

Pirmoji Manto Balakausko poezijos knyga.

„Roma. Kiekvieno mūsų viduje yra Roma. Statoma, perstatoma, žlunganti ir atgimstanti. Tai pirmoji autoriaus knyga. Skaidri knyga, turinti savo aiškią trajektoriją, atskirą poetinį pasaulį, kuris kuriamas grubia, atžaria, bet tikslia kalba. Tai labai daug. Joje nėra suvaidintos, „padarytos“ poezijos. Paveiki knyga, o poezija ir turi veikti – realybę, ją keisti (o ne imituoti), kurti iliuzijas, t. y. pastatyti Romą ir ją paskui sugriauti.“ (Gytis Norvilas)Apie knygą ir autorių:

2016 12 13. Neringa Butnoriūtė. Pagarbiai civilizuojant Romą

 


2016 09 05. Rimvydas Stankevičius. Kova už būvį – būtina išlikimo sąlyga2016 06 27. Mantas Balakauskas – Roma (knygos video) 

 


2016 06 17. Mantas Balakauskas: „Mylėdamas visada būni truputėlį paribyje“

 


Mantas Balakauskas

 

 

 

 

Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.