Draugai
 
 Susitikimas su rašytoja Ingrida Vizbaraite Vilniaus karaliaus Mindaugo pagrindinėje mokykloje

2014-02-12


Vasario 10 d. Vilniaus karaliaus Mindaugo pagrindinės mokyklos salėje įvyko susitikimas su rašytoja Ingrida Vizbaraite. Renginį organizavo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro skaityklos vedėja Jūratė Pocienė ir mokytoja Irena Žusinienė. Dalyvavo pradinių klasių mokiniai.

J. Pocienė pristatė akcijoje “Metų knygos rinkimai 2013” dalyvaujančias knygas vaikams, supažindino su balsavimo taisyklėmis ir paragino aktyviai dalyvauti rinkimuose. Taip pat tradiciškai dovanojo vaikams knygų skirtukų ir pakvietė tapti Vaikų literatūros centro skaitytojais.

Po to žodis buvo suteiktas viešniai – rašytojai I. Vizbaraitei. Belaukdami šio susitikimo, vaikai skaitė jos knygelę „Karžygiuko istorija“, kuri ėjo iš rankų į rankas, buvo organizuojami garsiniai skaitymai ir per pamokas, ir per pertraukas, todėl mokiniams kilo daug klausimų. Jau susitikimo pradžioje iškilo rankų miškas – vaikams buvo įdomu sužinoti, kas įkvėpė parašyti „Karžygiuko istoriją“, kodėl veikėjams davė tokius vardus, ar parašys knygos tęsinį… I. Vizbaraitė, atsakinėdama į vaikų klausimus, pasakojo apie savo vaikystę, svajonę tapti kosmonaute. Ji niekada negalvojo, kad kada nors gyvenime parašys knygą, nors nuo mokyklos laikų mėgo kurti neįprastas istorijas,  daug skaitė. Gyvenimas taip susiklostė, kad jos darbas labai nutolęs nuo literatūros, bet parašyti knygą paskatino dukros gimimas. Tuo metu gyveno Škotijoje, lietuviškų knygų ten nebuvo, o kokia gi gali būti vaikystė be pasakų? Pasaka, sekama prieš miegą, nuramina ir padeda užmigti. Taip ir gimė mintis parašyti knygą.

„Karžygiuko istorija“ prasideda autorės vaikystės pievoje, kurioje auga ir žydi daugybė augalų, gyvena įvairiausi vabalėliai, dūzgia bitės ir kamanės, skraido įvairiaspalviai drugeliai. Beliko tik apgyvendinti ten pasakų veikėjus, kurie rūpintųsi, kad pievoje būtų gražu ir gera. Taip ir gimė  karžygiukas Bagulis ir jo arkliukas Ragulis. Jie labai maži, kaip ir visi pievos gyventojai, tačiau tai ne kliūtis atlikti didelius darbus. Svarbiausia, kad siekiamas tikslas būtų pagal jėgas. Kasdien reikia kovoti už tai, kas atrodo teisinga ir tie maži geri darbai nuties kelią į didelį žygdarbį.

Po susitikimo vaikai neskubėjo skirstytis – jie rikiavosi į eilę autografų ir sakė lauksią kitos knygos.

Vaikų literatūros centro skaityklos vedėja Jūratė Pocienė
Nuotraukos autorės

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.