Draugai

 
 

 
Ežerinytė, Ilona „Skiriama Rivai“

 


Skiriama Rivai: apysaka su papildytos realybės elementais / Ilona Ežerinytė; muzikinės iliustracijos Gedimino Kalino. – Vilnius: Dominicus Lituanus, 2018. – 126 p. – ISBN 978-609-8227-05-5

Keturiolikmetį Dovą kamuoja nuobodulys, pamokos neįkvepia, muzikos mokykla nebaigta – dėl to ypač nusivylęs tėvas, svajojęs, kad gabus sūnus pasieks tai, ko nepavyko jam pačiam. Netikėtai Vyriausiasis Dirigentas pasiūlo tėvui keistą kūrinį – per šimtą metų niekam nepavykę jo sugroti. Bandydamas įminti natų paslaptį tėvas leidžiasi į kelionę laiku. Kartu tenka pasiimti sūnų – tą beviltišką išlepusį paauglį…

Ilona Ežerinytė – trijų prestižinių Lietuvos vaikų literatūros premijų laureatė, literatūros konkursų laimėtoja ir nominantė, tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY narė, kūrybinio rašymo mokytoja, knygų „Verksnių klubas“, „Šunojaus diena“, „Sutikti eidą“ autorė. Apysaka paaugliams „Skiriama Rivai“ – ketvirtoji rašytojos knyga. Joje susipina dabartis ir praeitis, fantazija ir realybė, lyrinės istorijos ir detektyvo elementai. Įvykių centre – tėvas ir sūnus, ieškantys paslaptingo kūrinio, o randantys kur kas daugiau. Pasakojimą praturtina muzikinės iliustracijos, pasiekiamos mobiliaisiais įrenginiais.

Kompozitorius Gediminas Kalinas gimė 1973 m. Šiauliuose. 1996 m. Šiaulių universitete baigė muzikos pedagogikos studijas. 2000 m. išleido pirmąjį dainų rinkinį vaikams ir jaunimui „Kas čia buvo“. Šios dainos skambėjo daugelyje konkursų, festivalių, moksleivių dainų švenčių metu, yra įtrauktos į bendrojo lavinimo mokyklų vadovėlius ir iki šios dienos populiarios. „Tykus vakars“ – antroji kompozitoriaus knyga, kurioje sudėtos liaudies dainų aranžuotės ir originalios kompozicijos lietuvių liaudies dainų tekstais. Daugelis šio rinkinio kūrinių yra apdovanoti premijomis Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Lietuvos kompozitorių sąjungos organizuotuose konkursuose. 2018 m. rudenį Gediminas Kalinas išleido trečiąją savo kūrybos knygą – pjesių ciklą fortepijonui „Jaunimo albumas“. Į jį pateko ir dvi iš trijų apysakai „Skiriama Rivai“ kurtų melodijų.

 

Apie knygą ir autorę:

2019 11 08. Renata Šerelytė. Kelionės laike ir erdvėje

 


2019 04 17. „Verksnių klubo“ ir „Skiriama Rivai“ anatomija

 
 


Žurnalas „Rubinaitis“, 2019 Nr. 1 (89). Goda Baranauskaitė-Dangovienė. BRAIDYMAS PO KLAMPYNES IEŠKANT ŽALTVYKSLIŲ (2018 m. lietuvių autorių pasakų ir kitokios išmonės knygų apžvalga)

 
 


2018 12 09. Ilona Ežerinytė: „Man nelabai rūpi, ar aš pataikau koja į koją su tendencijomis“


 


Premijos už geriausias ir reikšmingiausias 2018 m. knygas


 


GEDIMINAS KALINAS. „Skiriama Rivai“ muzikinės iliustracijos

 


Ežerinytė Ilona


 

 

 

Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.