Draugai
 
 Garliavoje vaikai susitiko su rašytoja Ingrida Vizbaraite

2014-02-05


Šaltą žiemos popietę vaikai Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje susitiko su rašytoja Ingrida Vizbaraite, kurios knyga „Karžygiuko istorija“ gali tapti geriausia praėjusių metų knyga vaikams.

Ingridos Vizbaraitės kūrinys Metų knygos rinkimų akcijoje varžosi su Kęstučio Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“, Antano Šimkaus „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“, Tomo S. Butkaus „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“ ir Vitalijos Lapinos „Ar pažįsti Kiukį“.

Susitikime su skaitytojais I. Vizbaraitė pasakojo, kad idėja sukurti pasaką apie karžygį gimė iš vaikystėje močiutės sektų pasakų. Iš vaikystės atėjo ir kupinos gyvybės pievos įvaizdis. Šioje pievoje knygos veikėjas karžygiukas Bagulis pamatė debesėlį, kurio negalėjo pamiršti, todėl leidosi į kelionę. Prajojęs Šlamandrijos girią, tamsią pelkę, susitikęs su skarabėjumi ir žmogėdromis saulašarėmis – karžygiukas ir jo arkliukas Ragulis, vis tiek pasiekia Kaktusų giraitę, kurioje randa gražiąją gėlę su debesėliu. Dabar karžygiuko laukia ne ką mažesnis žygdarbis – nugabenti gėlę į pievą, apie kurią ji taip seniai svajojo.

Rašytoja I. Vizbaraitė pasakojo vaikams, kad tikrasis šių laikų karžygys yra garbingas žmogus, todėl būti karžygiu gali kiekvienas visur ir visada.

Mainais už šiltas akimirkas Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus vidurinės mokyklos ketvirtos klasės mokiniai padovanojo rašytojai trumpą vaidinimą „Ateities Lietuvos karžygiai“.

Neringa Pakalnytė,
Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vyresn. bibliotekininkė

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.