Draugai
 
 Poetiniai susitikimai Plateliuose

2014-02-21


Platelių miestelio biblioteka 2013 m. pirmą kartą dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Noras supažindinti skaitytojus su naujomis poezijos knygomis paskatino vyr. bibliotekininkę A. Vilienę pateikti paraišką Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai. Gautas teigiamas atsakymas pradžiugino, o po kelių dienų nauja žinia – suteikiama galimybė  pasikviesti vieną iš konkurse dalyvaujančių poetų. Pasirinkimo galimybė sukėlė smagų sąmyšį ir iškėlė klausimą kurį – gi? Pasikalbėjus su skaitytojais nutarta, kad reikia pamatyti tą, kurio knygos negalima „paliesti“. Taip į Platelius buvo pakviestas elektroninės knygos „Stebėto jo užrašai“ autorius poetas Dainius Dirgėla.

Darganotas, šaltas vasario pirmos dienos rytas ir ledijantys Platelių keliai nieko gero nežadėjo, bet tikrų poezijos mylėtojų tai neatbaidė. Susirinkę šiltoje Platelių universalaus daugiafunkcinio centro salėje jie nekantriai laukė atvykstančio poeto. Vos įžengęs vidun D. Dirgėla „nuginklavo“ visus savo šypsena, nuoširdumu ir paprastu bendravimu. Susirinkusieji ne tik klausėsi autoriaus skaitomų eilių, bet ir negailėjo klausimų, pasvarstymų. Šmaikštumu garsėjantis  menininkas Vytautas Jaugėla net bandė išprovokuoti poetą: „norint kažką sukurti, turi būti kitoks, turi „išeiti iš rėmo“, kaip jūs tai padarote?“ Bet rašytojas tik nusišypsojo ir patikino, kad jo kūrybai nereikia nei alkoholio, nei kitų kvaišalų, jo eilės „kaip kopėtėlės iš žodžių“, randamos lipant „gyvenimo laipteliais“.

Susitikimo metu susipažinome ir su kitu D. Dirgėlos pomėgiu – fotografija, bei japonų poezijos rašymo stiliumi haiku. Trys eilutės, žodžių žaismas ir mintis. O kai tai dar sujungta su fotografijos vaizdu – abejingų nelieka. Sužavėti liko ir plateliškiai, kurie atėjo į susitikimą.

Atsisveikindamas D. Dirgėla dovanojo keletą knygelių, kuriose publikuoti jo eilėraščiai. Susirinkusieji skaitė pavadinimą „Svetimi“ ir kraipė galvas. Tačiau čia niekas nesijautė svetimais ir rodėsi, kad susirinko seni geri draugai kartu pasibūti.

Akcijoje dalyvaujančias poezijos knygas: V. Gedgaudo „Stiprėjanti  juoda“, J. Kalinausko „Mano sodo vagis“, A. Valionio „Apytiksliai trys“ ir D. Zelčiūtės „Džuljetos suknelė“ Platelių bibliotekai padovanojo DNB bankas. Paruošta šių knygų ekspozicija dažniausiai stovėjo tuščia, be knygų, tik vieni aprašymai, nes norinčių susipažinti su poezijos naujienomis buvo daug. Juk reikia perskaityti visas, kad galėtum išsirinkti labiausiai patikusią Metų poezijos knygą.

Vasario dvyliktą dieną bibliotekoje susirinko aktyviausi skaitytojai, kad  išrinktų labiausiai patikusią 2013 m. poezijos knygą. Vyr. bibliotekininkė A. Vilienė papasakojo apie akciją, pristatė autorius, parodė jų nuotraukas, o bibliotekos lankytojai dalijosi savo mintimis ir pastebėjimais apie perskaitytas akcijoje dalyvaujančias knygas. Įvertinimų ir nuomonių buvo įvairiausių. Vyresniosios kartos atstovės nepritaria naujovėms: skyrybos ženklų nenaudojimui, keistam žodžių kėlimo būdui, didžiosioms raidėms žodžio gale, nesuprantamiems terminams ir t.t. O jaunesniosios kartos skaitytojos pritaria keistenybėms ir teigia, kad įvairovė turi savo žavesio. Pasiklausę skaitomų eilių ir pamąstymų, pažiūrėję elektroninę knygą internete, skaitytojai sutarė, kad  įdomiausias šiais metais Dainius Dirgėla ir jo elektroninė knyga „Stebėto jo užrašai“. Tad  plateliškiai poetui linki sėkmės  rinkimuose ir palankaus skaitytojų balsavimo.

Aušra Vilienė,
Plungės viešosios bibliotekos
Platelių filialo vyr. bibliotekininkė

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.