Draugai
 
 Metų knygos rinkimai Žaslių bibliotekoje

2014-02-14


Kaišiadorių rajono Žaslių biblioteka jau ne pirmus metus dalyvavo projekte „Vaikų metų knygos rinkimai“. Šis projektas yra tęstinis ir vykdomas bendradarbiaujant kartu su Žaslių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniais ir jų mokytojomis. Gruodžio-vasario mėnesiais, pasidaliję knygas tarp klasių, vaikai jas skaitė.

Vasario mėnesio pradžioje susirinkome aptarti, pristatyti ir nuspręsti, kuri knyga yra verta tapti Metų knyga. Knygas vaikai pristatinėjo labai išradingai ir įdomiai.

Priešmokyklinės grupės vaikai piešė mėlynąjį Dra su Udo ant kaktos. Pasakojo, kad jie kalbasi, bet nemato su kuo, nes vienas labai didelis, o kitas labai mažas. Labai vaizdingai visiems rodė, kaip atrodo didžiulis dramblys ir vos matomas uodas.

Pirmokėliai pristatė Antano Šimkaus knygą „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“. Labai spalvingi buvo jų piešiniai, kuriuose bobulytė kasė sniegą, o į ją pro langus žiūrėjo pikti daugiabučio gyventojai, nes ankstų rytą bobulytė jiems trukdė miegoti, kaip bobulytė gelbsti katiną, kaip ji laukia pavasario. Tada vaikai pasakojo, ką veikia jų pačių bobulytės. Pasirodo jos yra labai aktyvios ir veiklios, nes ir mezga, ir verda, ir kepa, ir į biblioteką knygų eina, ir mašinas vairuoja, ir dar galėtum vardinti be galo be krašto.

Tomo S. Butkaus knygą „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“ pristatė antrokai. Įdomu buvo keliauti ir tyrinėti kartu su vaikais, kurie labai vaizdžiai pasakojo apie knygą. Įdomiausia buvo tyrinėti Okeaną, nes daugumai buvo negirdėtas žodis. Vaikai nusprendė, kad ir jie galėtų tapti kuo nors. Pavyzdžiui, būdami princais jie tyrinėtų karalystę, būdami keliautojais, tyrinėtų salas, atrastų lobius. Fantazija buvo beribė.

Kartu su trečiokais ir Ingridos Vizbaraitės knyga „Karžygiuko istorija“ keliavome ieškoti balto debesėlio. Susitikome su vabalu Skarabėjumi, su storule muse Bzicingijos musių seniūne ir daug kitų veikėjų, kol suradome baltąjį debesėlį Pienę. Žaidėme Karžygiuko žaidimą. Visi jojome trepsėdami kojomis. Turėjome ir šoktelti, nes kelyje buvo kliūčių, ir pasilenkti, nes įjojome į tunelį, ir pamojuoti rankomis, nes sutikome pakeleivių. Visi pabuvome karžygiukais. Nuotaikingą žaidimą trečiokams padėjo sukurti mokytoja Laima Dekienė.

Ketvirtokai Vitalijos Lapinos knygą „Ar pažįsti Kiukį“ pristatė dideliu plakatu, kuriame buvo nupiešti visi knygos herojai. Įspūdingiausias buvo pats Kiukis. Visiems įdomu buvo sužinoti, kas gi yra Elektros boba, o kas yra Šalčio boba ir kad Šalčio boba yra labai mandagi, nes atidarius duris ji uždega šviesą.

Vaikams buvo įdomu atsakinėti į klausimus iš perskaitytų knygų. Nusprendėme, kad skaitydami šias knygas vaikai ir keliavo, ir tyrinėjo, ir kūrė, ir bendravo, ir mokėsi dirbti. Svarbiausia, kad patiko skaityti, bendram renginy žaismingai pristatyti knygas kitiems. Dabar tik beliko kiekvienam balsuoti už labiausiai patikusią knygą, nes vienos bendros nuomonės nesuradome. Visos knygos buvo puikios. Skaitykite, mieli vaikai, džiaukitės ir atraskite naujų patirčių.

Onutė Karvelienė,
Žaslių bibliotekos bibliotekininkė

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.