Draugai
 
 „Metų knygos rinkimai 2013“

2014-02-12Vilniaus rajono Rudaminos „Ryto“ gimnazijos bibliotekoje vyko renginys „Metų knygos rinkimai 2013“. Už suteiktą galimybę įsigyti penkias naujausias lietuvių autorių knygas vaikams esame dėkingi Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai.

Gimnazijos bibliotekoje buvo paruoštas stendas, kuriame pateikėme informaciją apie Metų knygos rinkimų akcijos tikslus, atrinktų knygų autorius ir jų knygas.

Metų knygos rinkimuose dalyvavo 3a klasės mokiniai ir mokytoja D. Molotokienė, 3b klasės mokiniai ir mokytoja V. Dailidėnienė, 4b klasės mokiniai ir mokytoja A. Šidagienė.

Bibliotekoje buvo surengtas knygų aptarimas bei labiausiai patikusios knygos rinkimai. Mokiniai skaitė kūrinių ištraukas, išsakė savo nuomones apie rinkimuose dalyvaujančias knygas.

Aprašė ir nupiešė labiausiai patikusius knygų herojus, vėliau sukūrė jų albumą. Nebuvo užmiršti ir mažiausieji gimnazijos mokiniai – priešmokyklinio ugdymo grupė. Trečios klasės mokiniai jiems skaitė Kęstučio Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ ir kartu piešė pagrindinius knygos veikėjus.

Visi piešiniai buvo eksponuojami bibliotekoje. Buvo išties sunku išrinkti piešinius, geriausiai atspindinčius temą, nes beveik visi buvo įdomūs ir informatyvūs.

Projekte dalyvavo ne tik pradinukai, bet ir septintokai – mokytoja I. Lapkauskienė. Mokiniai kūrė lankstinukus pagal Vitalijos Lapinos knygą „Ar pažįsti Kiukį“.

3b klasės mokiniai su mokytoja V. Dailidėniene ir bibliotekininkės lankėsi Vilniaus rajono centrinėje bibliotekoje, kurioje vyko viktorina „Iš kokios aš knygos“ pagal Tomo S. Butkaus „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimą“ ir Ingridos Vizbaraitės „Karžygiuko istoriją“. Mokiniai aktyviai atsakinėjo į klausimus ir gamino skirtukus knygoms.

Vaikai, lankantys bibliotekos būrelį „Teatriukas“, inscenizavo Antano Šimkaus ir Ievos Babilaitės „Vaizdus iš gyvenimo bobulytės ir kt.“.

Rudaminos „Ryto“ gimnazijos biblioteka aktyviai bendradarbiauja su Rudaminos F. Ruščico gimnazijos biblioteka. Bibliotekos vedėja R. Lukošiūnienė ir mokytoja L. Žilinskienė pristatė knygų rinkimams nominuotas knygas.

Po atkaklios „kovos“ mokinių nuomonės išsiskyrė, vaikai išrinko: I.Vizbaraitės „Karžygiuko istoriją“ ir V.Lapinos „Ar pažįsti Kiukį“.

Rimanta Lukošiūnienė, Virginija Aleknaitė
Vilniaus r. Rudaminos „Ryto“ gimnazijos bibliotekininkės

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.