Draugai








 
 



Skaitėme, balsavome, juokėmės ir verkėme

2014-02-04

 

„Piešime knygą, lošime „Kanovičiaus loterijoje”, stebėsime knygų paradą, vaidinsime, dainuosime dainas, ragausime „Vilko valandos” arbatą, valgysime žydišką chalą, fotografuosimės „Tamsos ir partnerių” fotoaparatu, balsuosime už labiausiai patikusią knygą”.

Šitokio skelbimo sudominti skaitytojai rinkosi į Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką dalyvauti Metų knygos rinkimuose. Čia įvyko popietė „Skaitome šiandien, skaitysime ir rytoj”. Biblioteka šioje akcijoje dalyvauja trečią kartą, pagal pateiktą paraišką laimėjusi penkias lietuvių autorių knygas suaugusiųjų kategorijoje.

Savo apsilankymu mus pagerbė Šiaulių rajono Viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė, pavaduotoja Birutė Litevkienė, Kuršėnų miesto seniūnė Giedrė Karkalienė.

Lina Jurevičienė su dideliu įtaigumu papasakojo savo įspūdžius, perskaičiusi Aistės Kisarauskaitės knygą „39 salto mortale”. Tai mūsų kasdienybės, švenčių, jausmų, neišsakytų minčių kūrinys.

Iki juoko sužavėjo Danutės Varnelienės ir Dalios Laureckienės suvaidintos scenos iš Undinės Radzevičiūtės romano „Žuvys ir drakonai”. Taip ir knietėjo žiūrovams sužinoti linksmus, nepakartojamus herojų nuotykius.

Na, o skaitydami ir besiklausydami Andriaus Tapino „Vilko valandą”, „nukeliavome” į paslaptingus pasaulius, miestus, „susitikome” su nežemiškomis būtybėmis. Skaitėme, šiurpome, žavėjomės ir nutarėme išsivirti Kuršėnų krašto žolelų arbatos, kurią pavadinome „Vilko valanda”. Ja mus vaišino bibliotekos savanorės Karolina ir Kamilė, pasaldinusios ją pienių medumi.

Pravirkome, besiklausydami skaudžių epizodų iš Sigito Parulskio romano „Tamsa ir partneriai”. Profesonaliai ją pristatė Linas Laureckis, VŠĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos Tolerancijos centro vadovas. Prisėdęs prie stalelio, kur prisiglaudė „fotografo Vincento” fotoaparatas, to laikmečio papuošalai, Linas pakalbėjo ne tik apie knygą, bet ir plačiau panagrinėjo skaudžią holokausto temą, papasakojo savo įspūdžių iš kelionės po Įzraelį. Paskanavome žydiškų saldainių.

Visiems suprantamas, ironija pagardintas Lietuvos žydų, jų kaimynų lietuvių istorijas paporino skaitytoja Onutė Pekštienė.

Kas atspės, tas chalą laimės: skaitėme ištraukas iš nominuotų kūrinių, spėliojome ir laimėjome skanių žydiškų bandelių, keptų Dalios Laureckienės.

Prasmingai ir linksmai bendraujant, į svečius atvyko ir „gyvos” penkios knygos, kurias „sutupdė” ant kartono Dalia Laureckienė.

Mes taip norėjome, kad visos knygos laimėtų, taip žavingai ir taikliai jos buvo pristatytos. Tačiau bibliotekoje susirinkusiai grupei teko išrinkti vieną vienintelę ir balsuoti už ją. Tai Undinės Radzevičiūtės romanas „Žuvys ir drakonai”.

Skambant Rusijos žydų tautinei dainai „Tumbalalaika”, išsidalijome knygas, pasidalijome įspūdžiais, nusiteikėme visada dalyvauti Metų knygos rinkimuose.

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Fotografavo Petras Valskys

 

Organizatoriai

    
      






 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.