Draugai
 
 Metų knygos rinkimai Širvintų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje

201-02-04

 


Širvintų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje tapo tradicija pristatyti, aptarinėti ir balsuoti už labiausiai patikusiais knygas. Gruodžio mėnesį Meno mokyklos mokiniai (mokytoja Sigita Kaminskienė) pagrindinius pristatomų knygų herojus nutapė. Tai dovana skaitytojams. Šie herojai „gyvens“ pas mus visus metus.

Simonos Karaliūtės pieštas Bumba Dumba iš Tomo S. Butkaus knygos „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“ filosofiškai susimąstęs. Kiukį nutapė Emilija Vasilionkaitė. Dramblį Dra piešė Austė Blusevičiūtė ir Samanta Vaidakaitė (Kęstučio Navako knyga „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“). Bagulį nutapė Aurėja Pakštytė. Austės Blusevičiūtės piešinys (A. Šimkaus knyga „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“) – Bobulytė Stasė – taip pat papuošė Vaikų literatūros skyrių. Popietės metu vaikai kalbėjo apie knygų iliustracijas, kokia technika jos atliktos, kaip galėtų jas atkartoti ar net patobulinti piešimo pamokose.

Sausio mėnesį Širvintų vaikų dienos centro vaikai (vadovė Audronė Pilkienė) taip pat dalyvavo Metų knygos rinkimuose. Eglė Matulytė pristatė Vitalijos Lapinos knygą „Ar pažįsti Kiukį“, o Ieva Eigelytė Ingridos Vizbaraitės „Karžygiuko istoriją“.

Širvintų pradinės mokyklos 1a klasės mokinukai (mokytoja Adelė Gelažunienė) labai atsakingai ruošėsi popietei. Sausio 10 d. vaikų literatūros skyriuje Nojus Kralikevičius, Ieva Juškevičiūtė, Emilija Maslinskaitė, Rugilė Lapinskaitė, Danielius Simonian ir Gustė Stankutė pristatė rinkimuose dalyvaujančias knygas. Aptarinėjant A. Šimkaus ir I. Babilaitės knygą „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“ skaitėme eilėraščius ir pasvajojome, kaip būtų įdomu, jeigu koks nors knygos herojus atvyktų į svečius. Siūlome pabandyti visiems, juk sakoma „svajok atsargiai“. Vaikams pradėjus garsiai skanduot, bobulytė Stasė iš knygos prisistatė pas vaikus. Vieni nustebę, kiti nuoširdžiai tikintys, treti abejojantys domėjosi bobulytės gyvenimu. Atsisveikindama ji vaikus pavaišino šokoladukais, o vaikai, kurie pristatinėjo knygeles, buvo apdovanoti dovanomis – knygomis.

Sausio 28 d. bibliotekoje vėl svečiavosi pradinės mokyklos 3c (mokytoja Gita Bakasėnienė) ir 3d klasių (mokytoja Vitalija Šapurienė) mokiniai. Jie parengė įdomius, linksmus, teatralizuotus Metų knygų pristatymus. 3c klasės vaikai pristatė I. Vizbaraitės „Karžygiuko istorijos“ nuotykius. Karžygiukas Bagulis (Karolina Pučinskaitė) su ištikimuoju arkliuku Raguliu (Kristis Ikanevičius) išjojo į tolimą kelionę ieškoti debesėlio (Modesta Bakšanskytė). Jiems reikėjo įveikti tamsią girią, įsidėmėti Skarabėjaus (Arnas Paliulis) nurodymus, perbristi liulančią pelkę, kol pagaliau kaktusų giraitėje surado baltą debesėlį – gėlytę. Visi vaikai, įkūniję pasakojimo personažus svarstė garsiai, kalbėjosi su kitais, kad kartais svarbiau ne tik surasti, bet ir išsaugoti. Bumbos Dumbos istoriją pasakojo skaitovas (M. Bakšanskytė) ir keistuolis, kodėlčiukas Bumba Dumba (Ignas Baronas). Kodėl viskas yra taip kaip yra? Todėl, kad taip yra. Juk žmogaus gyvenimo kelionė yra kiekviena diena. 3c klasės vaikai supažindino su mielu, patraukliu personažu Kiukiu (Tadas Tamošiūnas), mergaite Luka (Juta Zabarauskaitė), pristatymą apjungė pasakotojas (Karolina Sėjūnaitė). Kam įdomu, kaip Kiukis daro vandens lovą, ieško Elektros ir Šalčio bobos ar sugalvoja jūrą namuose, būtinai perskaitys šią knygelę. Kęstučio Navako knygelės personažai: uodas Udo (Amina Judėnaitė), dramblys Dra (Ignas Kanapeckas), antilopė (Rugilė Gadliauskaitė) su vaikais svarstė, kodėl gi tie herojai niekaip nesusikalba. Netikėtai bibliotekoje pasirodžiusi bobulytė Stasė susilaukė daugiausia dėmesio. Buvo užduota begalė klausimų. Vaikams rūpėjo viskas: kur ji gyvena, ką valgo, kokia įdomiausia knyga, skaniausias vaisius ir kaip grįš atgal į knygą. Vaikams bobulytė atnešė lauktuvių po saldainį, tikriausiai iš varnų „pasiskolino“. Visi renginiuose dalyvavę vaikai vaišinosi žolelių arbata, saldumynais, visi balsavo už labiausiai patikusią knygą. Šiuo metu laimi Antano Šimkaus „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“.

Lolita Pliukštienė,
Vaikų literatūros skyriaus vedėja

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.