Draugai
 
 Sabaliauskaitė, Kristina. „Silva Rerum“

Silva Rerum: romanas / Kristina Sabaliauskaitė. - Vilnius: "Baltų lankų" leidyba, 2008. - 286 p. - ISBN 978-9955-23-200-1

Tai pirmasis žinomos žurnalistės, menotyrininkės Kristinos Sabaliauskaitės romanas, jau pelnęs Jurgos Ivanauskaitės premiją ir įtrauktas į 2008 m. kūrybiškiausių knygų dvyliktuką.

Silva Rerum - lotyniškai „daiktų miškas“ - taip vadinta XVI-XVIII a. populiari, iš kartos į kartą perduodama Lietuvos bajorų „šeimos knyga“, kur, be tokių reikšmingų gyvenimo įvykių kaip gimimo, vestuvių ir mirties datos, būdavo įrašomos ir įvairiausios sentencijos, eilėraščiai, patarlės, per iškilmes sakyti tostai, sveikinimo kalbos ir panegirikos. Tad ko baiminasi Jonas Motiejus Norvaiša kiekvieną kartą, kai atsiverčia šeimos silvą ir ima plunksną į rankas?

Kristina Sabaliauskaitė, atgaivindama istorinio romano žanrą Lietuvoje, skaitytoją talentingai perkelia tiesiai į LDK XVII a. vidurio bajorišką atmosferą - su autentiškomis audinių faktūromis, spalvomis, brangakmenių žėrėjimu, patiekalų skoniais ir kvapais - ir dovanoja tikrą kelionę laike.


 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.