Draugai
 
 Nastaravičius, Mindaugas. „Mo“
Mo: eilėraščiai / Mindaugas Nastaravičius; knygoje panaudotas Ričardo Šileikos nuotraukų ciklas „Nužaistų vietų perdėlionės“. – Vilnius: Tyto alba, 2014. – 61 p. – ISBN 978-609-466-004-7

Mindaugas Nastaravičius (g. 1984) – poetas, dramaturgas, žurnalistas. 2010 metais, laimėjęs Rašytojų sąjungos organizuotą „Pirmosios knygos“ konkursą, išleido eilėraščių rinkinį „Dėmėtų akių“, buvo apdovanotas Zigmo Gėlės premija už geriausią metų debiutą. Kūryba versta į anglų, prancūzų ir rusų kalbas.

Mo, mielas skaitytojau, mo!

Poeziją įmanu rasti ir šiuolaikinės poezijos knygose. Poezija, kūryba (poiēsis graikiškai ir reiškia kūrybą) labiausiai galima ten, kur alsuoja ir įnoringųjų sesučių mūzų motina Mnemosinė, kitaip – Atmintis.

Atmintis poeziją kuria ir poezijoje įsikuria tik gyvais poetiniais tekstais, tai ji suteikia eilėraščiui tūrį, gyvybę, ilgesio aidą, nebeįmanomo sugrįžimo galimybę. Ir – kad ir kaip banaliai skambėtų – gelmę.

Tai ji, Atmintis, nepakartojamai asmeniška ir nesumeluotu asmeniškumu universali, yra centrinė antrosios Mindaugo Nastaravičiaus poezijos knygos veikėja – įgalinanti (netgi įpareigojanti) poetą į pasaulius žvelgti giliai, atvirai, saviironiškai. Atminties nutvieksta poezija netgi liūdniausiomis akimirkomis išmoksta, o išmokusi ir mus išmokina šypsotis.

Manau, kad nešinam unikalia lietuvių poezijoje patirtimi aštuoniolika kilometrų nuo vaikystės ir paauglystės Marijampolio Vilniaus rajone ligi „Mo“ Mindaugui Nastaravičiui įveikti buvo ne arčiau, nei Sigitui Parulskiui tuos veik porą šimtų kilometrų, kuriuos paskutinis lietuvių agrarinis poetas keliavo nuo Obelių ligi „Mirusiųjų“.

O ir skerdžia (aukoja) Mindaugas Nastaravičius ne Sigito Parulskio (kaip dauguma postparulskinių poetų miesčionių), bet savo kiaulę. Gyvą gyvos poezijos kiaulę!

Om, skaitytojau mielas, om...“

Aidas Marčėnas

 

Apie autorių ir knygą:
 

2014 11 17. Elena Baliutytė. Choro ir solo partijos knygoje „Mo“

 
 


2014 11 10. M. Nastaravičius: „Randu pasiteisinimą, kodėl turėčiau rašyti“
 
 
 


2014 09 02. Rimantas Kmita. Visai netyčia išlankstyta tikrovė
 
 


2014 05 06. Mindaugo Nastaravičiaus poezijos knygos „MO“ pristatymas
 
 
 
 
2014 03 12. Birutė Grašytė. Mindaugas Nastaravičius grįžta naMo
 
 
 
 
2014 02 25. Mindaugas Nastaravičius: „Svarbiausia – ne kaip, o ką ir kodėl“
 
 
 
 
2014 02 13. Mindaugas Nastaravičius apie „mo“, poeziją ir Marijampolį
 
 
 
 
2014 01 30. Mindaugas Nastaravičius „MO“
 
 
 
 
 
 
Nastaravičius Mindaugas
 
 
 
 
 
 
 

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.