Draugai
 
 Didžiuojuosi savo mažaisiais bičiuliais

2014-02-21


Pakruojo rajono Klovainių pagrindinės mokyklos biblioteka prie akcijos „Metų knygos rinkimai“ prisijungė 2011 metais. Tai tapo gražia tradicija. Dalyvavome 2011-2013 metų knygos rinkimuose, sukaupėme skaitymo skatinimo programos dovanotas knygas.

Gautos knygos bibliotekoje pabūna tik porą dienų. Leidžiame visiems vaikams jas apžiūrėti, pasidžiaugti, vėliau knygos iškeliauja į klases. Būna vienas prašymas – pasistengti kuo greičiau perskaityti.

2013 metų knygos savo kelionę pradėjo nuo 4-os klasės mokinių. Vėliau jas skaitė kitų klasių mokiniai.

Vasario 11 dieną mokyklos bibliotekoje nutilo kasdieninis šurmulys, interaktyvioje lentoje nušvito plakatas, skirtas 2013-ųjų Metų knygos rinkimams. Pradinių klasių mokiniai atėjo išrinkti labiausiai patikusią knygą. Vaikai atsinešė  piešinių, atsiliepimų apie knygas.

Vaikų nuomone, buvo įvairių knygų – juokingų, gražių, buvo tokių, kuriose „nepatiko niekas“.

Pasidaliję įspūdžiais, vaikai balsavo už labiausiai patikusias knygas. Suskaičiavus balsus, paaiškėjo, kad mūsų mokykloje lyderėmis tapo 2 knygos: Kęstučio Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ – 16 balsų ir Ingridos Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“ – 15 balsų. Mažiau balsų teko Vitalijos Lapinos „Ar pažįsti Kiukį?“, Antano Šimkaus „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“ ir Tomo S. Butkaus „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“.

Smagu, kai į biblioteką atėję vaikai džiaugiasi matę televizijos reportažuose knygas, kurias mes rinksime. Nuėjus į klases paimti knygų, mokytoja ir vaikai prašo dar duoti truputį laiko, nes dar yra norinčių skaityti.

Netiesa, kad niekas nebeskaito. Mūsų mokykloje yra daug skaitančių vaikų.

Danutė Kučinskienė,
Pakruojo rajono
Klovainių pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.