Draugai
 
 Gudonytė, Kristina. „Jie grįžta per pilnatį“

  Jie grįžta per pilnatį: romanas / Kristina Gudonytė. – Vilnius: Tyto alba, 2015. – 254 p. – ISBN 978-609-466-111-2

Romanas paaugliams apie magišką, paslaptingą Vilnių – didelį muziejų, kuriame pilna stebuklų ir praeities šmėklų. Apie draugystę, meilę, ištikimybę, išdavystę ir neįtikėtinus trijų penkiolikmečių nuotykius keliaujant iš dabarties į Renesanso laikus ir atgalios.

Romano veiksmas vyksta Vilniuje. Paauglei Bertai per vasaros atostogas pavyksta įsidarbinti italų, lenkų ir lietuvių kinematografininkų grupėje, kuriančioje filmą apie karalienę Boną.

Vos pradėjusi dirbti ką tik iškepta rekvizitininkė gauna pačių netikėčiausių užduočių. Viena iš jų – trūks plyš filmavimui parūpinti žmogaus kaukolę. Čia prasideda Bertos ir jos draugų – Žygio bei Augio – nuotykiai, kai išsitrina ribos tarp iliuzijos ir realybės, kai legendos (apie Žygimanto Augusto šmėklą, negalinčią gyventi be Vilniaus, apie prakeiktuosius Jonų bažnyčioje ir ten paslėptus lobius, apie vaiduoklį Dominikonų bažnyčioje...) virsta tikrove.

Vilnius jame – tai to dingusio ir dabartinio miesto lydinys, jo žemėlapis nusidriekia ne tik erdvėje (Vilniaus katedra ir jos koplyčios, varpinė, Valdovų rūmai, Rotušė, bažnyčios, vienuolynai), bet ir laike (šių dienų ir XVI amžiaus Vilnius bei jo gyventojai, o vienas iš romano personažų gyvena jau penkis šimtmečius).

Ryškūs veikėjų paveikslai, sumaniai susustos siužeto gijos suteikia šiam romanui ypatingo žavesio.

KRISTINA GUDONYTĖ – rašytoja („Gėlių dvaras“, „Blogos mergaitės dienoraštis“, „Ida iš šešėlių sodo“), spektaklių, populiarių televizijos filmų scenarijų autorė ir režisierė, aktorė, dailininkė. „Blogos mergaitės dienoraštis“ akcijoje „Metų knygos rinkimai 2009“ buvo pripažintas geriausia knyga paaugliams, „Ida iš šešėlių sodo“ – 2012-aisiais. 2014 m. K. Gudonytei už talentingą kūrybą vaikams ir paaugliams, už įtaigų intelektualinį ir psichologinį turinį, už jautrumą gimtajai kalbai buvo paskirta Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigta Vaikų literatūros premija.

 

Apie knygą ir autorę:

 

2015 10 23. Kristina Gudonytė: „Svarbiausia nepamiršti, kam rašai“

 


2015 09 14. E. Baliutavičiūtė. Kai praeitis išsiskleidžia tau prieš akis (knygų apžvalga)

 
 


2015 08 11. Jūratė Dzermeikaitė. Kristina Gudonytė rašo paaugliams, nes juos labiausiai supranta ir myli

 
 


2015 08 10. Nauja K. Gudonytės knyga kviečia paklaidžioti po šiurpų Vilnių

 
 


2015 03 31. Vaikų literatūros premija – K. Gudonytei ir A. Valantinienei

 
  


2013 04 27. Giedrė Milkevičiūtė. Kristina Gudonytė - įstrigusi paauglystėje

 

 

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.