Draugai
 
 Knygų skaitymas Vilniaus lopšelyje-darželyje „Čiauškutis“

2014-01-30
Sausio 16 d. Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro skaityklos vedėja Jūratė Pocienė ir bibliotekininkė Nijolė Simaškevičiūtė Vilniaus m. spec. lopšelyje-darželyje „Čiauškutis“ pradėjo akcijos „Metų knygos rinkimai” vaikams skirtų knygų skaitymą. Pirmoji buvo pristatyta K. Navako knygelė „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“.

J. Pocienė renginį pradėjo pokalbiu apie tai, kas yra rašytojas ir knygos dailininkas ir ko reikia, kad knyga būtų įdomi. Po to vartydama knygelę „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ rodė ir komentavo  Marijos Smirnovaitės iliustracijas, diskutavo apie dramblį ir uodą – pagrindinius knygelės veikėjus, o vaikai bandė apibūdinti jų išvaizdą. Po to N. Simaškevičiūtė perskaitė knygelę ir kartu su vaikais ieškojo atsakymo, kodėl gi uodas Udo ir dramblys Dra negalėjo susikalbėti.

Kitas susitikimas su vaikais įvyko sausio 22 d. Šį kartą N. Simaškevičiūtė skaitė Ingridos Vizbaraitės „Karžygiuko istoriją“. J. Pocienė, rodydama knygelės iliustracijas, kurias taip pat sukūrė dailininkė Marija Smirnovaitė, kalbėjo su vaikais apie knygos meną, svarstė, ar kiekvienas žmogus gali būti dailininku. Mažiesiems viskas labai paprasta – norint iliustruoti knygą, pakanka tik popieriaus ir dažų, tačiau sutiko, kad reikalingas ir talentas. Kadangi vaikai dar maži, teko aiškinti, kas yra rašytojas, dailininkas, menas, talentas ir t.t. Baigus skaityti, buvo kalbama apie knygos problematiką.

Paskutinis susitikimas su vaikais įvyko sausio 29 d. Vaikai klausėsi N. Simaškevičiūtės skaitomos Vitalijos Lapinos knygelės „Ar pažįsti Kiukį“ ištraukų. Jiems labai rūpėjo, kaip gi atrodo tas keistas padaras Kiukis, todėl smalsiai apžiūrinėjo Irminos Dūdėnienės sukurtas iliustracijas. J. Pocienė šį kartą su mažaisiais pasakų klausytojais svarstė, ar sunku tapti rašytoju ir parašyti įdomią knygą, ar kiekvienas žmogus gali tapti rašytoju. Kadangi vaikai daug negalvoję nusprendė, kad knygą parašyti visai nesunku, reikia tik popieriaus, todėl pasiūlymas sukurti kokią nors istoriją, kuri vėliau virstų knyga, vaikams labai patiko. Į klausimą, nuo ko reikėtų pradėti, atsakė labai paprastai – nuo pirmo puslapio. Pirmas puslapis turėtų prasidėti nuo pirmo sakinio, pirmas sakinys – nuo pirmo žodžio... Tačiau apie ką bus knyga? Pasipylė įvairiausi pasiūlymai – apie kiškutį, apie vilką, apie kosmosą, apie motociklą… 

Taigi, gyveno kartą mažas, pilkas kiškutis. Kokiu vardu jį pavadinsim? Ilgaausis! Taip gimė pirmas sakinys. Po to ir antras, trečias, ketvirtas… Būsimoje knygelėje atsirado ir vilkas, ir motociklas, dėjosi visokie stebuklai. Tęsinį vaikai pažadėjo kurti kartu su auklėtojomis ir tėveliais.

Kitas knygeles, dalyvaujančias Metų knygos vaikams rinkimuose, (Tomo S. Butkaus „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“ ir Antano Šimkaus „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“) vaikai skaitys su auklėtojomis ir tėvais ir, žinoma, dalyvaus rinkimuose. Kad galėtų pasižymėti vietą, kur baigė skaityti, Vaikų literatūros centro darbuotojos vaikučiams padovanojo knygų skirtukų. Atsisveikinimui vaikai turėjo paruošę dovaną – pačių pieštą paveikslą, kuriame (kaip mes spėjame) įamžino renginio viešnias.
Jūratė Pocienė
,
Vaikų literatūros centro skaityklos vedėja
Nuotraukos autorės

 

Organizatoriai

    
      


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.