Draugai

 
 

 
Kazlauskaitė, Giedrė „Gintaro kambarys“

 


Gintaro kambarys: eilėraščiai / Giedrė Kazlauskaitė. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018. – 111 p. – ISBN 978-609-480-042-9

„Gintaras kasdien bado akis senamiestyje – turistus viliojančiose vitrinose, kai žingsniuoju į darbą. Nors retai mąstydavau apie jo, kaip mineralo, kelionę laiku, man jis visada turėjo tėvo vardo krūvį. Apie garsųjį dingusį Gintaro kambarį vaikystėje papasakojo seneliai, kai nuvažiavome į Palangą ir aplankėme Gintaro muziejų. Pamenu, ėmiau tikėti, kad kada nors dingęs kambarys bus surastas jūroje (gal net aš jį surasiu, braidžiodama po atokias vietas!). Praėjusią vasarą nusivedžiau ten dukrą, ir užvaldė déjà vu dvasia, tik kiek realistiškesnė. Ėmiau žiūrinėti Tiškevičių nuotraukas, domėtis archyvu – jų likimai, ypač moterų, atrodė tokie dramatiški. Jau buvau beveik parašiusi Tiškevičių ciklą, kai sužinojau, kad tėvas gavo restauruoti Juozapo Tiškevičiaus karstą. Nuostabą dėl tokio sutapimo palaikiau ženklu, kad reikia judėti toliau. Ir judėjau, tik į knygą įsipynė dar ir mano šeimos, tėvonijos istorija.

Man atrodė, kad nesidomiu istorija, kraštotyra, paveldu; taip pat ir biologija, chemija. Neperėmiau tėvų profesijų, darbo, nenorėjau būti į juos panaši. Paradoksalu – kai sąmoningai toliniesi, pasitaiko, kad nesąmoningai priartėji. Paprastai žmonės manipuliuoja šeimos traumomis (represijos, tremtys, partizanai ir pan.), bet tai nesąžininga. Protėvių nuopelnai nėra tavo nuopelnai. Niekas nėra vertingesnis už kitus vien dėl fakto, kad šeimos istorijoje būta kankinių. Ir atvirkščiai – niekas nekaltas dėl niekšų. Neegzistuoja joks geresnis kraujas, o tikėjimas privilegijomis dėl kilmės tėra liguistumas“, – Giedrė Kazlauskaitė.

 

Apie knygą ir autorę:

2019 09 20. Neringa Butnoriūtė: Vedlys po šiandienos poezijos pasaulį

 
 
 


Žurnalas „Metai“, 2019 Nr. 2. Virginija Cibarauskė. Eilėraščiai, peržengiantys ribas


 


2019 01 25. Ieva Rudžianskaitė. Refleksija apie tikrovės daugiasluoksniškumą „Gintaro kambaryje“

 
 
 


2018 12 31. Akvilė Rėklaitytė. Gintaro kambario grožybė ir puikybė

 
 


Žurnalas „Metai“, 2018 Nr. 12. „Aš nemoku būti komandoje“. Poetę Giedrę Kazlauskaitę kalbina Jurga Tumasonytė

 

 


2018 12 03. G. Kazlauskaitės poezijos knygos „Gintaro kambarys“ pristatymas. (Vilnius: 2018 12 02). 1 dalis.


 


2018 12 02. G. Kazlauskaitės poezijos knygos „Gintaro kambarys“ pristatymas. (Vilnius: 2018 12 02). 2 dalis.


 


2018 11 15. Giedrė Kazlauskaitė, „Ką mes jiems padarėme“

 

 


Kazlauskaitė Giedrė

 

 

 

Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.